Охтирська ОДПІ

24 марта 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | 1 комментарий |

Охтирська ОДПІ запрошує репетиторів легалізувати свій дохід!

Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

Негласна статистика свідчить, що заробіток від подібного виду діяльності може сягати в Охтирці від 50 до 150 грн. за годину заняття. Відповідно за півроку домашнє репетиторство може принести від 2500 до 7000 гривень доходу, що виплачується виключно «у конверті».

Громадяни, що надають послуги в якості репетиторів, можуть досить просто легалізувати свій дохід, добровільно сплативши податки. Окрім того, репетитор, що забезпечує себе роботою самостійно, може сплачувати додаткові кошти до майбутнього пенсійного забезпечення.

Охтирська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області та її відділення у Тростянецькому та Великописарівському районах запрошують громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 1 травня 2015 року. Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати безкоштовний електронний ключ та мати підключений до Інтернету комп’ютер. Фахівці Охтирської ОДПІ чекають на Вас у Центрі обслуговування платників податків за адресою: м. Охтирка , вул. Снайпера,3 з 9 до 18год, у суботу з 9 до 16 год.

Шановні репи тори! Ви приклад для своїх учнів, які є майбутнім у нашій країні!

Закликаємо Вас сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларацію!

Переобладнав авто на біопаливо – отримай податкову знижку

Скористатися податковою знижкою зможе той платник податків, який у минулому році фактично здійснював витрати у зв’язку із переобладнанням власного транспортного засобу для роботи з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами

Для отримання податкової знижки фізична особа, яка здійснила у 2014 році переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), має право до 31 грудня 2015 року подати до територіального органу ДФС за місцем своєї реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи з обов’язковим заповненням додатка №6 до Декларації. Разом з декларацією слід подати документи, що підтверджують витрати, здійснені по переобладнанню транспортного засобу, сертифікат відповідності для переобладнаного транспортного засобу та свідоцтво про реєстрацію такого транспортного засобу (технічний паспорт).

Акцентуємо Вашу увагу на тому, що якщо у 2015 році платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

ПДВ за лютий сплачуємо з електронного рахунку

Охтирська ОДПІ нагадує платникам ПДВ, що податкові зобов’язання, задекларовані в податковій декларації з ПДВ за лютий 2015р (та наступні звітні (податкові) періоди), погашають з електронного рахунку, відкритого в Казначействі. Тобто суму коштів, що дорівнює сумі податкових зобов’язань, задекларованих до сплати в бюджет, платнику необхідно перерахувати з поточного рахунку в банку на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ, відкритий у Казначействі. Це слід здійснити не пізніше граничного строку, передбаченого для самостійної сплати податкових зобов’язань (зокрема для сплати узгоджених податкових зобов’язань за звітний період лютий 2015р. – не пізніше 30.03.15р).

Зміни до ПКУ відповідно до Закону України від 02 березня 2015 року № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України»

13.03.2015 набрав чинності Закон України від 02 березня 2015 року № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – Закон № 211).

Зокрема, Законом № 211 було внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – Кодекс) щодо:

1. Доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, у частині – благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь:

а) фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад;

б) фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

2. Звільнення доходів фізичних осіб від військового збору, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Виїзд за кордон на постійне місце проживання не звільняє від подання декларації

Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду.

Перевірка органом ДПС здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.

Довідка про сплату та відсутність податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

Зазначений документ подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України та регламентовано постановою Кабінету міністрів України від 27.12.2010 №1243 «Про затвердження Порядку отримання довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку-резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку».

Аліменти від батька іноземця оподатковуються

Якщо у 2014 році отримувались аліменти від нерезидента, то цей дохід оподатковується, як іноземний. Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.

У такому випадку, платник податку, який отримує аліменти від нерезидента зобов’язаний до 1 травня 2015 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та сплатити податок до бюджету за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (15 та/або 17 відсотків).

Довідково: З 01.01.2015 року ставки податку на доходи з фізичних осіб, визначені п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу змінено з 15% та/або 17% на 15% та/або 20%.

Здаєш нерухоме майно в оренду – ріелтори повідомлять про твій дохід податкову!

Охтирська ОДПІ нагадує, що громадяни – орендодавці, які здають свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальні за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Такий платник податку зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%, в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Декларація про отримані доходи необхідно подати до 1 травня 2015 року у податкову інспекцію за місцем реєстрації (в паспорті).

Звертаємо увагу: нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Державної фіскальної служби за адресою орендодавця.

Ріелтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.

 Комментарии (1)

 

  1. Житель Дачного пишет:

    Если водители говорят правду о возобновлении скважины, то я за то, чтоб возили и землю, и трубы, и оборудование. Потому, что скоро лето, жители частого сектора начнут поливать огороды. И жители многоэтажек Дачного останутся без воды – ни постирать, ни покупаться, особенно на 5-х этажах. Вода, даже если и будет, то будет идти ржавая, кстати, в Роксолане не раз писали об этом явлении. Только почему не донести людям открыто, что для них же благо делается. Почему не объяснить жителям переулков, по которым возят тяжелые грузы, что это временные неудобства. Кто решил возродить скважину? Раньше говорили нам, что это страшно убыточно? Ну, неужели так трудно сообщать людям, что и где будет в нашем городе новое проводиться?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: