Молочна тема: Постукали у двері президента

27 марта 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №12(991)

Влада Охтирського району виявила стурбованість щодо проблем із закупівлею молока з приватних сільськогосподарських дворів. Аналіз показав, що у порівнянні із платою за одну літру молока, яку дають у сусідніх Тростянецькому, Богодухівському та Зіньківському районах, жителі Охтирського району отримують на 50-70 копійок менше. Люди справедливо обурюються, але закупівельники розперезалися так, що і на народ не звертають уваги, і місцева влада для них не авторитет.

На сесії районної ради було прийнято звернення депутатів до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів щодо встановлення мінімальної закупівельної ціни на молоко. Ось про що у ньому йдеться:

Кирічко С.Сьогодні українські селяни виробляють і забезпечують державі переважну більшість молочної продукції, але не отримують з того жодного економічного зиску. Більше того, на важкій, щоденній праці селян-виробників молока влада та молокопереробні підприємства і компанії, граючись із закупівельними цінами, заробляють мільйонні надприбутки. В умовах, коли різко падає закупівельна ціна на молоко, ціни на готову молочну продукцію ростуть.

Чергове, штучне зниження ціни на молоко потребує негайного втручання центральних органів влади: Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. В державі відсутнє законодавче регулювання ринку закупівлі молока, що призводить до спекуляцій, прикривання приватних інтересів власників молокопереробних підприємств, повного нехтування інтересами селян – виробників молока.

Закупівельники безпідставно, на власний розсуд, ігноруючи будь-які інтереси селян, вчергове штучно занижують ціну на молоко. У більшості населених пунктів закупівельні ціни знижено до 2,50 грн. за літр. Тоді як на ринку ціна становить 6,00 – 7,00 грн. за літр.

У таких умовах селяни продовжують вирізувати корів, оскільки не бачать сенсу їх утримувати. Корова-годувальниця, яка була одним із символів українського села, може відійти у минуле. Для селянина кошти, отримані за молоко, нерідко є єдиним заробітком і дають йому можливість виживати за умов безвідповідальної політики щодо сільського господарства.

Тепер олігархи молокопереробної галузі знову наступають на права і інтереси селян, знову грабують українців. У такій ситуації необхідно законодавчо захистити інтереси селян.

Необхідно запровадити відкриті аукціони із закупівлі молока у населення. Саме таким чином можна уникнути остаточного зубожіння селян та занепаду молочного скотарства. Аукціони повинні забезпечити найвищу ціну і найкращі умови для розвитку молочного скотарства. При цьому має бути суворий контроль на предмет цінових домовленостей між закупівельниками молока.

Враховуючи наведені факти та обставини, Охтирська районна рада звертається до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України ухвалити нормативно-правові акти, які б встановлювали мінімальну закупівельну ціну на молоко.

Голова Охтирської районної ради С.Б.Кірічко

Якою буде відповідь, ми читачів ознайомимо. А на рівні району було дане доручення начальнику управління агропромислового комплексу розробити положення про створення молочних кооперативів у населених пунктах і допомогти селянам їх організувати.

По інформації начальника управління Олександра КЛОЧКА, для реалізації таких заходів потрібно 70 тисяч гривень на закупівлю необхідного обладнання та ще ініціатива самих жителів села. Головне те, що і влада, і селяни готові об’єднати свої зусилля і добиватися справедливого підходу переробників до розрахунків за сировину.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: