НОВИНИ

27 марта 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №12(991)

У ПОМІЧНИКИ ДЕПУТАТА БЕРУТЬ КУМА, СВАТА І БРАТА

На сайті Верховної Ради VIII скликання з’явилася інформація про помічників народних депутатів. Їх загальна кількість – 4471, в середньому по 11 на кожного депутата. Згідно з оприлюдненими даними, 3259 помічників працюють на громадських засадах, 685 – за строковим трудовим договором на постійній основі (вони мають статус держслужбовця). Кожен депутат щомісяця отримує від держави 12 тис. грн. для оплати їхньої роботи. Якщо відняти податки, то залишається близько 10 тис. грн. Скільки помічників найняти, нардеп вирішує самостійно.

За законом, у кожного з них може бути не більше як 31 консультант. Із них працювати за трудовим договором дозволено лише чотирьом. Якщо депутат розділить 10 тисяч між цими чотирма, кожному перепадає 2,5 тис. щомісяця. Це малувато, тому депутати доплачують їм із своєї кишені. «На практиці помічник-консультант перетворився з особи, яка б мала допомагати парламентареві у нормотворчій діяльності, роботі з виборцями та комунікуванні з органами влади, на персону з посвідченнями, що відчиняє двері до ВР або державних чи місцевих владних інституцій для вирішення їх особистих питань», – каже директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, і додає: «Помічниками парламентарів часто є їх родичі чи близькі люди, яких цікавить лише відповідне посвідчення, яке, до речі, ще й дає преференції у разі виходу на пенсію.

Тому вважаю, що депутати повинні оприлюднити не лише прізвища й імена своїх помічників, а також їхні біографічні дані. Зокрема, те, яка в них освіта, де працювали раніше, – щоб всім стало зрозуміло, які в них компетенції».

НОВИЙ РОЗМІР ЛІКАРНЯНИХ

Вступив в дію Закон України №77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким викладено у новій редакції Закон України №1105-ХІV від 23.09.1999 р. «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Відтепер допомога з тимчасової непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах: при страховому стажі до 3 років – 50% середньої зарплати, від 3 до 5 років – 60%, від 5 до 8 років – 70%, понад 8 років – 100%.

ЗА ЩО БУДЕМО ПЛАТИТИ В ЛІКАРНІ

На медичне обслуговування в Україні введуть фіксовану ціну. Медична реформа повинна дозволити лікарям легалізувати свої реальні доходи, щоб вкладати їх в розвиток системи. Платити доведеться не за місця в лікарні, а за послуги – діагностику, огляди, ін’єкції, крапельниці тощо. Пільги на ці послуги будуть отримувати соціально незахищені верстви населення – пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї.

ПІЛЬГИ НА ПРОЇЗД СКОРОЧУЮТЬСЯ

Новим законом скорочено кількість категорій осіб, яким надаються пільги за проїзд у громадському транспорті. Зокрема, з 1 червня 2015 р. пільговий проїзд у громадському транспорті буде надаватися тільки наступним категоріям осіб: інвалідам І та І груп, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та особам, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів І групи, та учасникам бойових дій.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: