Як організувати молочний кооператив

27 марта 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №12(991)

Клочко О.Консультує начальник управління агропромислового комплексу РДА Олександр КЛОЧКО

Молочний комплекс займає важливе місце в агропромисловому виробництві України, оскільки забезпечує населення життєво необхідними продуктами харчування, багато з яких в експортному потенціалі. Унікальні властивості молока та продуктів його переробки зумовлюють необхідність безперебійного забезпечення ними споживачів, що вимагає ефективного функціонування молочного комплексу. При цьому важливим моментом є ринковий захист виробників молока, зокрема селянських підсобних господарств.

Об’єднання зусиль сільськогосподарських товаровиробників з метою просування власної продукції на ринок дасть можливість їм стати рівноправними конкурентоспроможними учасниками ринкових відносин і протистояти посередницькому бізнесу.

В якості одного з варіантів вирішення проблеми особистих селянських господарств, що хочуть або працюють на ринку товарного виробництва продукції скотарства, може бути об’єднання виробників у молочні кооперативи. Найбільш доцільним є створення заготівельно-збутових або виробничих молочних кооперативів. Кооператив вважається створеним та набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації. Для того, щоб зареєструвати кооператив, слід виконати низку послідовних кроків.

Крок перший – проведення зборів громади, на території якої планується створення кооперативу. Після визначення доцільності створення кооперативу та прийняття позитивного рішення утворюється організаційний комітет, на який покладаються такі функції:

? підготовка пропозицій щодо організації кооперативу;

? визначення потенційних членів кооперативу, розмір вступних внесків і внесків до пайового фонду кооперативу;

? розробка проектів установчого договору про створення кооперативу та його статуту;

? організація перших установчих зборів членів кооперативу.

Організаційний комітет пропонує потенційним членам підписати угоду про створення кооперативу. Така угода являє собою згоду бути членом кооперативу.

Організаційний комітет скликає перші установчі збори членів кооперативу. На них приймаються установчі документи, обирається голова кооперативу, голова правління, спостережна рада, ревізійна комісія. На цьому етапі вже слід визначитися з тим, який буде кооператив (виробничий чи заготівельно-збутовий).

Всі кооперативи повинні пройти процедуру державної реєстрації. Вона проводиться у органі державної реєстрації за місцем знаходження кооперативу в порядку, визначеному діючим законодавством. При цьому слід керуватися Законом України «Про сільськогосподарську кооперацію» та Законом України «Про кооперацію», де дуже чітко викладено механізм створення кооперативу.

Після державної реєстрації слід звернутися до районного відділу статистики, потім до фондів соціального страхування та пенсійного фонду.

Наступний крок – реєстрація в державній податковій інспекції. Зареєстрований кооператив буде на загальній системі оподаткування, яка передбачає сплату податку на прибуток в розмірі 18 % від чистого доходу кооперативу. При цьому з кожної фізичної особи, яка здає молоко, буде утримуватися військовий збір у розмірі 1,5% від суми, на яку здано молока.

Чистий прибуток формуватиметься як різниця між витратами (закупка молока у членів кооперативу, заробітна плата найманим працівникам, витрати на енергоносії, оренду приміщення, транспортні витрати) та доходами(виручка від подальшої реалізації молока). Заробітна плата найманих працівників нараховується та обкладається податками в порядку, встановленому чинним законодавством.

Реєстрація кооперативу як платника ПДВ створює додаткове навантаження на ведення обліку та подання звітності до податкової.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: