ОСББ чекають змін у законодавстві

28 марта 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №12(991)

Об’єднання співвласників житла (ОСББ) просять повернути їм статус неприбуткових, який було скасовано згідно з оновленим Податковим кодексом, що набув чинності з 1 січня.

Тепер оподаткуванню підлягають доходи ОСББ та ЖБК, отримані не лише за оренду приміщень у підвалах та на перших поверхах, а й за внески співвласників на капітальні ремонти. Фактично це означає вилучення частини коштів, які співвласники добровільно акумулюють для цільового спільного використання.

Закон «Про ОСББ» зобов’язує співвласників створювати ремонтний та резервний фонди та зберігати ці кошти на окремому рахунку, щоб використати на ремонт і термо-модернізацію, ліквідацію аварій або наслідків стихійних обставин. Але… зміни передбачають вилучення частини цих коштів як податок на прибуток.

На численні звернення до Верховної Ради і уряду, був ухвалений законопроект №1892 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій», який пропонує повернути ОСББ статус неприбутковості. Фахівці кажуть, що критично важливо ухвалити цей законопроект до 31 березня – кінця звітного періоду.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: