КОБЗАРСЬКИЙ КВІТЕНЬ

29 марта 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №12(991)

4 квітня в Охтирці відбудеться обласний фестиваль – конкурс юних бандуристів «ПІД СРІБНИЙ ДЗВІН БАНДУР».

Капела бандуристів музичної школи під керівництвом Антоніни Теслі готується до фестивалю

В.ЄсипокГолова Національної спілки кобзарів України Володимир ЄСИПОК назвав Охтирку історичним центром кобзарства, а Фестиваль – відродженням традицій, одним із штрихів, які вирізняють наше місто серед інших. При подальшому розвитку це може слугувати значимою цеглиною розвитку туристичної привабливості міста. Володимир Миколайович неодноразово бував у Охтирці, і цього разу саме він буде очолювати журі фестивалю.

Бобарикіна- Давно пройшов той час, коли сліпих співців – бандуристів – кобзарів і лірників називали Божими людьми і вважали великим гріхом чимось скривдити їх, коли за бунтарські пісні, за їх думи кобзарів засуджували на страту, а їхні інструменти знищували, – розповідає начальник відділу культури і туризму Любов БОБАРИКІНА.

- Сьогодні бандура дарує нам не лише народні пісні й думи, а й твори Баха, Джоржа Стейля, Андре Ля Пена, Моцарта, Генделя, Вівальді, Бортнянського, Шуберта, Лисенка… У руках віртуозних виконавців вона перетворюється в сучасний інструмент з багатющими акустичними можливостями.

Чим буде цікавий цьогорічний фестиваль?

- Передбачається участь 200 учасників та 50 викладачів музичних шкіл нашого регіону, які будуть боротися за 15 призових місць.

Для того, аби глядачі відкрили для себе «нову бандуру» ми запросили гурт «Шпилясті кобзарі» – колектив із молодих, колоритних бандуристів, студентів та випускників факультету музичного мистецтва КНУК. У стилі «музичний шарж» вони виконують авторські пісні, інструментальні твори, кавер-версії світових хітів та українських народних пісень у сучасному форматі. Це так красиво і несподівано, що молодь каже: «Крутий бандура інструмент».

Запрошуємо охтирчан на це свято, а учасникам бажаю творчих успіхів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: