Охтирська ОДПІ

31 марта 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

27.03.2015 р. в Охтирській ОДПІ ГУДФС у Сумській області відбулась «гаряча лінія» з питань застосування окремих норм податкового законодавства На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор з питань комунікацій Слізченко Ольга Степанівна.

Чи звільняється від оподаткування платник податків, який здійснює волонтерську діяльність?

Основними умовами звільнення від оподаткування є включення платник податку, що здійснює волонтерську діяльність, до Реєстру волонтерів АТО та цільове використання ним отриманої благодійної допомоги на користь окремих категорій громадян.

Як можна переконатися, що волонтер включений до Реєстру?

Підтвердженням включення волонтера до Реєстру волонтерів АТО є повідомлення органу ДФС про включення волонтера АТО до Реєстру із зазначенням відповідних реквізитів про нього. Зокрема, пунктом 2.5 Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів АТО встановлено, що протягом одного робочого дня, що настає за днем отримання заяви, орган ДФС повідомляє фізичну особу – благодійника про результати розгляду заяви у порядку, визначеному статтею 42 глави 1 розділу 11 Кодексу. У разі включення фізичної особи – благодійника до Реєстру у листі зазначаються відповідні дані, наведені у пункті 1.3 розділу 1 цього Порядку, а у разі повернення документів на доопрацювання вказується причина повернення.

Чи можна включити волонтерів до Реєстру волонтерів – фізичних осіб без відкриття ними розрахункового рахунку? Якщо вони не отримають кошти, а працюють лише з товарно-матеріальними цінностями?Яка нерухомість відноситься до об’єктів житлової нерухомості?

Включення волонтера до Реєстру волонтерів АТО проводиться за заявою. Відповідно до абз. 2 пункту 2 розділу 7 Прикінцевих положень Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» до заяви волонтера разом із іншими документами додається довідка з банку із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім.» я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності. Таким чином, наявність відкритого рахунку в банку є однією з умов для включення фізичної особи – благодійника до Реєстру волонтерів АТО.

У разі отримання касок та бронежилетів, які були безпосередньо перенесені громадянином через кордон, який може бути облік та підтверджуючі документи?

Умови звільнення платника податків від оподаткування чітко визначені Податковим кодексом України. Так, згідно з підпунктом «б» пп. 165.1.54п. 165.1 ст. 165 Кодексу не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які внесені до реєстру волонтерів АТО для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначних у підпункті «а» цього підпункту у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов’язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.

Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, буде доступною

Державна фіскальна служба України щомісяця не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, повинна формувати та оприлюднювати на своєму сайті інформацію щодо:

сплати податків суб’єктами природних монополій та суб’єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами;

суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

Так, інформація щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, складається, зокрема, з:

найменування суб’єкта господарювання;

коду за ЄДРПОУ;

прізвища, імені, по батькові керівника суб’єкта господарювання;

загальної суми податкового боргу суб’єкта господарювання в розрізі платежів та сум: на початок періоду, погашених за період, збільшення за період, на кінець періоду.

Порядок оприлюднення зазначеної інформації затверджений наказом Мінфіну від від 13.02.2015 року № 67, який набрав чинності з 24 березня 2015 року.

Сумські митники ДФС конфіскували у електрика потягу 1400 наркотичні пігулки

У потязі сполученням «Москва-Київ» інспектор митного посту «Конотоп» Сумської митниці ДФС виявив пакунок із забороненими медичними препаратами.

У жінки-електрика потягу у рукаві курточки, яка висіла в купе вагону, було виявлено велику кількість пігулок. Вона приховала 300 пігулок «Феназепаму», 750 – «Амітріптіліну» та 350 пігулок «Етаперазіну».

Дані медичні препарати обмежені законодавством України до переміщення через митний кордон.

На порушницю митних правил складено адміністративний протокол згідно ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».

Пігулки вилучені. На громадянку України чекає суд.

Телекомунікаційна компанія перевіряється на причетність до несплати майже 2 млн. грн. податків

Слідчими ГУ Міндоходів у Сумській області здійснюється кримінальне провадження за ч.2 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків у великих розмірах) службовими особами однією з телекомунікаційних компаній області.

Встановлено, що підприємство у період 2013-2014 років, надаючи послуги телевізійного мовлення та доступу до мережі Інтернет, використовувало обладнання пов’язаного з ним конотопського підприємства.

При цьому службові особи приховавували фактично отримуваний дохід та не відображали його у податковій звітності, унаслідок чого ухилилися від сплати до бюджету 1,9 млн. грн. податку на прибуток.

– В рамках досудового розслідування по кримінальному провадженню проводяться слідчі дії, за результатами яких буде дано оцінку діям службових осіб підприємства відповідно до чинного законодавства, – зазначив Андрій Павлун, в.о. начальника оперативного управління податкової міліції.

Сумські митники ДФС вилучили у росіян понад 33 тисячі доларів США

Під час проведення митного контролю на митному посту «Катеринівка» працівники Сумської митниці ДФС виявили у громадян Росії 55 тисяч доларів США, які не були задекларовані відповідним чином. Валютні кошти знаходились в салоні автомобіля Рено Флоенс, в особистій сумочці одного з пасажирів. Для проходження митного контролю при в’їзді в Україну росіяни обрали форму спрощеного митного контролю – «Зелений коридор».

Відповідно до чинного законодавства іноземні громадяни (нерезиденти) мають право ввозити в Україну готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро (або 10 973 доларів США за офіційним курсом Національного банку України), за умови письмового декларування валютних коштів. Таким чином, громадяни Росії намагалися перемістити через митний кордон України без письмового декларування по 16 тисяч 527 доларів США. Всього 33 тисячі 54 дол. США.

За даним фактом інспектором Сумської митниці складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 471 Митного кодексу України («Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю»). Вказане правопорушення передбачає накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також вилучення предмету правопорушення – валютних коштів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: