Молочні проблеми вирішуються … на місцевому рівні

2 апреля 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 1 комментарий | №13(992)

Газета «Роксолана-максі» неодноразово порушувала тему щодо несправедливо низької закупівельної ціни на молоко з приватних домогосподарств: у №6 від 11 лютого «Корову тримати – не вершки збирати», у №7 від 18 лютого «Корова: не кормилица, а содержанка», у №10 від 11 березня «2,50 за літру молока! Чи не подавляться виробники прибутком?», у №12 від 25 березня «Постукали у двері Президента», «Як організувати молочний кооператив». На підставі опублікованих матеріалів – звернень громадян райдержадміністрація, а згодом і депутатський корпус направили звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів щодо встановлення мінімальної закупівельної ціни на молоко.

Ось яку відповідь отримали з Міністерства аграрної політики і продовольства:

Мінагрополітики України розглянуло лист Охтирської районної державної адміністрації від 06.02.2015 року № 01-20/3/308, стосовно звернення жителів: с.Оленінське Охтирського району, щодо закупівельної ціни на молоко і повідомляє наступне.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Кабінету Міністрів України: «забезпечує проведення державної цінової політики»; «здійснює державне регулювання цін, визначає повноваження органів виконавчої влади щодо формування, встановлення та застосування цін, якщо інше не визначено законом або міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надається Верховною Радою України; визначає перелік товарів, державні регульовані ціни на які затверджуються відповідними органами виконавчої влади, якщо інше не визначено законом». У ч. 1 ст. 13 цього ж Закону визначено, що державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України шляхом установлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання фіксованих цін, граничних цін при здійснені інтервенційних закупівель.

Статтею 11 Закону України «Про ціни і ціноутворення» визначено, що вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. Тобто відповідно до чинного законодавства, в умовах ринкової економіки, закупівельні ціни на тваринницьку продукцію, у тому числі і на молоко та м’ясо формуються у вільному режимі, зокрема визначаються суб’єктами господарювання (продавець покупець) самостійно (за згодою сторін).

В Україні сформовано законодавчу базу щодо державної підтримки виробників молока, молочної сировини і молочних продуктів, зокрема функціонує базовий Закон України «Про молоко та молочні продукти».

Відповідно до пункту 15.10 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно приймає постанову з питань режиму надання бюджетної дотації чи спеціальної бюджетної дотації, виходячи з норм цієї статті.

Для оперативного реагування на зміну цінової ситуації на ринку молока міністерством проводиться постійний моніторинг закупівельних цін на молоко базисної жирності від сільськогосподарських підприємств і господарств населення.

За оперативною інформацією регіонів, станом на 06.03.2015 року, по Україні середньозважені закупівельні ціни на молоко II ґатунку базисної жирності від господарств населення становлять 2941 грн/т, що більше минулого року на 2%.

Середній рівень закупівельних цін на молоко базисної жирності II ґатунку від господарств населення в Сумській області становить 2723 грн/т.

Закупівельна ціна на молоко та система оплати під час його закупівлі встановлюється та регулюється відповідними нормативними документами з урахуванням встановлених базисних норм. Чим вищий гатунок молока, тим вища його закупівельна ціна.

З метою покращення економічної ситуації переробних підприємств молочної галузі в цілому, міністерством проводиться активна робота щодо освоєння нових ринків для реалізації вітчизняної молочної продукції в країнах Азії, Північної та Південної Африки, Північної та Південної Америки, Європи.

Крім того, Департаментом агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації, в регіоні здійснюються заходи щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які здійснювали б виробництво, заготівлю, переробку та реалізацію молока.

У Сумській області зареєстровано 41 сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, із яких 7 займаються заготівлею та реалізацією молока.

У регіоні вживаються заходи щодо протидії тенденції зниження закупівельних цін. Зокрема, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації у 2014 році проведено 6 нарад з керівниками молокопереробних підприємств, на яких порушувалися питання закупівельних цін на молоко та розрахунків за нього.

Крім того, за поданням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, рішенням адміністративної колегії Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 14 листопада 2014 року №48 за вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції на молокопереробні підприємства накладено штраф на загальну суму 219300,00 гривень.

Враховуючи вищезазначене та з метою покращення якісних показників молочної сировини від господарств населення, на місцевому рівні пропонуємо вжити заходів щодо сприяння створенню переробними підприємствами мережі молокоприймальних пунктів і сільських обслуговуючих кооперативів із заготівлі молока з відповідним обладнанням.

Заступник директора Департаменту продовольства – начальник відділу підакцизної продукції Л.В.Хомічак

Отже, це пряма вказівка для районної влади вирішувати проблему на місцевому рівні.

 

 



Комментарии (1)

 

  1. Гість пишет:

    А причем здесь власть? Написано же “закупівельні ціни на тваринницьку продукцію, у тому числі і на молоко та м’ясо формуються у вільному режимі, зокрема визначаються суб’єктами господарювання (продавець покупець) самостійно (за згодою сторін)”. Просто жителям нужно хотя бы недельку не продавать закупщику молоко! Тогда и цена вырастит.

Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: