НА СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

2 апреля 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | 2 коммент. | №13(992)

? ЗЕМЕЛЬНЕ ПИТАННЯ З ВЕЛИКОЮ БОРОДОЮ

АлєксєєвЙшлося знову про землю міського парку. Ігор АЛЄКСЄЄВ роз’яснив необхідність прийняття питання про вилучення з постійного користування Управлінням ЖКГ міськради частини земельної ділянки площею 0,1168 га від земельної ділянки площею 2,0951 га, де розташований міський парк, наступним чином:

- Приватний підприємець Олег Касьяненко законним чином оформив право власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на території міського парку: танцмайданчик, кафе, автодром і туалет. Протягом п’яти років до міського бюджету не надходить жодної копійки від користування цією землею. Я вже четвертий мер, який приймає участь у цій незрозумілій ситуації. Давайте спробуємо в ній розібратися і поставити крапку.

Ми передбачили у міському бюджеті 500 тис. грн. на реконструкцію парку у цьому році. Але якщо власник майна Касьяненко одночасно не приведе до належного стану свої об’єкти, то стає недоцільним вкладати гроші у розвалюху.

На даний час ми маємо звернення Олега Касьяненка стосовно його готовності вкладувати свої гроші у ремонт і благоустрій та про намір використовувати вказані об’єкти виключно за цільовим призначенням. Є звернення інших інвесторів, які хочуть розмістити тут два тенісних корти, штучне поле для міні-футболу, волейбольний та баскетбольний майданчики, скейтборди тощо. Зараз архітектура займається плануванням їх розміщення, щоб вписались на території без зрізу існуючих дерев.

У свій час на всю територію парку було оформлене право власності на УЖКГ, яке не має права самостійно нею розпоряджатися. І Касьяненко не винен, що він не платив за користування землею під своїми об’єктами, бо не було правових підстав. Тепер ми маємо вилучити цю частину земельної ділянки, на якій знаходиться майно, і повернути його міській раді. Тільки після цього ми зможемо передати цю ділянку в оренду і отримувати щомісяця, як підрахували фінансисти, близько 30 тис. грн.

НосенкоПредставник підприємця, головний бухгалтер ТРК «Пульсар» Наталія НОСЕНКО пояснила, що власник майна має намір експлуатувати в подальшому вказані об’єкти, відмовившись хіба що від туалету, адже вони будуть передбачені у складі власних об’єктів – у кафе, на танцмайданчику та автодрому. Але здійснити реконструкцію неможливо без права користування землею. Декларацію про початок будівництва не зареєструє інспекція Держархбудконтролю без документа про оренду землі чи право власності.

Олег Касьяненко, у разі заключення договору оренди земельної ділянки під своїм майном, готовий у цьому році капітально відремонтувати танцмайданчик, уже навіть закупив необхідні будматеріали. Наступним по черзі буде реконструкція кафе, що теж планується на цей рік.

Після довгих дебатів та суперечок рішення таки було прийняте і частину земельної ділянки із власності УЖКГ повернули у власність міської ради. А далі наступним кроком буде передача її в оренду Олегу Касьяненку. Іншого виходу, як усіх нас переконують, наразі немає.

? ЗРОБИЛИ З МУХИ СЛОНА, А ТОДІ НЕ ЗНАЮТЬ, ЩО З НИМ РОБИТИ

ЛисенкоСаме таким «слоном з мухи» виявилася інформація із заяви депутата міської ради Володимира ЛИСЕНКА, зробленої на позаминулій сесії міської ради. Мова йшла про те, що на уроці з географії вчитель в школі №3 показала дітям 10 класу уривок з документального фільму «Неоголошена війна 2006». Деякі батьки учнів звернулися до депутата з проханням припинити нав’язування дітям антиєвропейську пропаганду. Мовляв, п’ятнадцятирічні діти ще не готові самостійно аналізувати побачене, їх вразили кадри з розмальованими свастикою парканами, сюжети про погане життя в Європі, те, що Майдан-2004 року показаний неоднозначно і т.д.

Володимир ЛИСЕНКО звернувся до міського голови, органів прокуратури і СБУ з проханням розслідувати інцидент. Аби розставити всі крапки над «і», у відділі освіти булла створена спеціальна комісія, до якої включили і цього депутата, і громадського активіста, учасника АТО, Майдану Володимира Гейко, батьків учнів. Як з’ясувалося, фільм зроблений десять років тому в Україні, не носить ніякого пропагандистського характеру, не має закликів до насильницьких дій. Вчитель географії запропонувала обсудити з учнями, які глибше вивчають цей предмет, уривок з фільму на основі рекомендації Інституту підвищення післядипломної кваліфікації і зовсім не мала на увазі якихось політичних мотивів. Діти повинні вчитись відрізняти добро від зла, аналізувати події і все, що робиться навколо них. Про це начальник відділу освіти Анатолій Тронь розповів на сесії 24 березня. Такий висновок підтвердила і Охтирська міжрайонна прокуратура.

СугакНа цьому б інцидент було б вичерпано, якби не ще одна комічна ситуація, яку озвучив депутат Олексій СУГАК. Сталося це в дитсадку «Казка» на дитячому ранку до 8 Березня. Напередодні діти вивчали танок з ложками, а на сам виступ сказали принести з дому черпаки. Хтось із батьків розкумекав це так, що ложкарі – це російський фольклор, тому й заборонили виступати з ложками. Але ж людям треба правильно і своєчасно пояснювати, що причина зовсім не в «російських ложках». «Номер називався танком маленьких кухарчуків. Діти репетирували з ложками, бо це треба було б з усіх груп щодня збирати черпаки, щоб провести заняття», – розказав Анатолій ТРОНЬ.

Тронь А.В.Не треба забувати, що ми живемо в умовах, коли пропагандистська машина Кремля повсюди розставляє пастки, вишукує приклади, які можна трактувати ось так, як описано вище, перекрутити інформацію, щоб потім розповісти про нас, як злих, ненависних та агресивних людей. Давайте бути терпимим один до одного, поважати переконання і упо- добання один одного, толерантно ставитися до кожного і не шукати ворогів там, де їх апріорі бути не повинно.

? НА ЩО МІСТО ВИТРАТИТЬ ГРОШІ

Крім дебатів навколо своїх політичних амбіцій депутати без проблем прийняли зміни та доповнення до Програми економічного та соціального розвитку на 2015 рік. Найцікавішою інформацією для громади буде фінансування в сумі 639,4 тис. грн. на відновлення 23,9 км вуличного освітлення та встановлення 392 енергозберігаючих світильників, що на 38 тис. грн. менше, ніж передбачалося. Ця сума піде на сплату газу для забезпечення постійного горіння Вічного вогню у міському парку.

На 1 млн. 100 тис. грн. зменшаться асигнування (планувалося 2 млн. 500 грн.) на капітальний ремонт тротуарів з виготовленням проектно-кошторисної документації по вул.Гоголя біля школи №8, вул.Менжинського, Фрунзе, Леніна, Шевченка, Пушкіна, Київська. Ці кошти будуть перекинуті на капітальний ремонт вул.Батюка – в цілому 6 млн. 500 тис. грн.

Для забезпечення своєчасного надання медичної допомоги передбачене фінансування 490 тис. грн. на придбання двох легкових автомобілів для обслуговування викликів до хворих вдома медпрацівниками поліклініки та дитячої поліклініки ЦРЛ.

На продовження капітального ремонту основного приміщення Охтирської гімназії виділено 2 млн. грн. з міського бюджету. По відділу освіти планується фінансування тротуарного покриття та благоустрій території навчальних закладів – 1 млн. грн., продовження реконструкції котелень ДНЗ «Струмочок – 460 тис. грн. та ДНЗ «Теремок» – 234,12 тис. грн., капітального ремонту школи №3 з виготовленням проектнокошторисної документації, проведенням експертизи кошторисної вартості капремонту та авторського й технічного нагляду – 280 тис. грн., придбання комп’ютерів для шкіл міста – 99 тис. грн.

? ПЕРЕВІРИЛИ, ЧИ Є У ДЕПУТАТІВ СЛУХ

На сесіях міської ради після державного гімну виконується гімн міста Охтирки з 2011 року з ініціативи міського голови Олександра ЦІЛУЙКА. Його виконавець – керівник військового оркестру військової частини 2276 Сергій Войченко з ансамблем війскової частини.

Тоді виділялися з бюджету гроші, ансамбль возили в Полтаву, на професійну студію аудіозапису. Нинішньому очільнику міської ради Ігорю АЛЄКСЄЄВУ захотілося не сольного виконання гімну, а хорового. «Пісню про Охтирку» озвучив хор викладачів дитячої музичної школи. А поскільки везти цілий хор в Полтаву чи ще десь накладно, то вирішили обійтися власними силами. Зрозуміло, що у наших об’єктів культури немає ніякої записуючої студійної апаратури, тож технічно запис виявився не дуже вдалим.

Який варіант кращий, вирішували депутати шляхом голосування, хоча не всі зрозуміли навіть, що звучить зовсім інше виконання. Проголосували за те, щоб залишити перший варіант.

Я не сомневался, что у нас так много депутатов с хорошим слухом».

Федор КИСЕЛАР, депутат горсовета

А чому б у такому випадку не надати населенню міста право вибирати гімн: прокрутити по дротовому радіо обидва варіанти і провести рейтингове голосування. Тоді уже можна було б і кошти виділити, аби якісно записати цілий хор. Або взагалі нічого не міняти.

 Комментарии (2)

 

  1. Светлана пишет:

    А Киселар еще не выполнил обещаний, что давал на попередних выборах. Собирал жильцов и молвил, что есть кое-какой бизнес и за свои сделает людям перед подъездами скажем тротуар. Возле дома дорого, а там сделает. Не все бабульки померли, некоторые помнют. И как теперь верить…

  2. Эля пишет:

    Только и разговоров про выделение денег на тротуары. А почему ни кто не говорит, что после одной зимы ими пережитой, по них уже нельзя ходить. Посмотрите или лучше пройдитесь по тротуару по Ленина возле школы №1. Там же как по болоту одни кочки да лопнувшая плитка. Деньги немалые наверное выделили, а отвечать за свою роботу не кому.
    А дороги… действительно после ямочного ремонта еще хуже, чем до него.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: