Охтирська ОДПІ

6 апреля 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Працівники фіскальної служби на Охтирщині цілодобово контролюватимуть роботу акцизних складів

У перший день квітня розпочав свою роботу контрольний пост на Качанівському газопереробному заводі ВАТ «Укрнафта». Відтепер кожен крок на виробництві контролюватимуть фахівці Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області. Відповідні зміни до податкового законодавства щодо цілодобового перебування представників контролюючого органу на акцизних складах, де виробляється та реалізується нафтопереробна продукція, паливо-моторне-альтернативне та скраплений газ набрали чинності 1 квітня 2015 року. До цього такі пости існували лише на спиртзаводах та підприємствах області, що виробляють лікеро-горілчану продукцію.

Мета таких контрольних постів – забезпечення повного і своєчасного надходження до бюджету акцизного податку.

– В.о. начальника Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Юлія Шевченко зазначила, що працівники фіскальної служби братимуть участь у проведенні інвентаризації сировини та готової продукції. Для цього фахівці пройшли спеціальне навчання щодо специфіки контролю за виробництвом та обігом нафтопродуктів і паливно-мастильних матеріалів, а також методики користування вимірювальними приладами..

За невідображення в чеку акцизного збору з роздрібної торгівлі передбачена відповідальність

Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група. За невиконання такої умови до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції.

Так, п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачені штрафні санкції у разі встановлення в ході перевірки протягом календарного року факту нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. Зокрема, за порушення:

вчинене вперше – 1 гривня вартості товарів, проданих з порушеннями;

вчинене вдруге – 100 % вартості товарів проданих з порушеннями;

за кожне наступне вчинене порушення – у п’ятикратному розмірі вартості товарів, проданих з порушеннями.

Щодо оподаткування компенсаційних виплат

Частиною 3 ст. 119 КЗпП виділені окремо гарантії для працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, а саме за такими працівниками зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок), який набрав чинності з 17 березня 2015 року. Цим Порядком визначено механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

Відповідно до п. 3 Порядку № 105 бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.

Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю (п. 6 Порядку № 105).

Тобто, з метою виконання гарантій передбачених частиною 3 ст. 119 КЗпП, зокрема, виплати працівникам компенсації у межах середнього заробітку, роботодавці визначають середню заробітну плату таких працівників як розрахункову величину, та інформують про її розмір органи соціального захисту населення, шляхом заповнення Звітів, доданих до Порядку. Після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП.

Оподаткування, нарахування і сплата єдиного соціального внеску на компенсацію проводяться відповідно до Податкового кодексу України і Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (п. 7 Порядку № 105).

Згідно із п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Крім того, Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Згідно п.п. 1.7 п. 161 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.51, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Враховуючи зазначене, дохід, отриманий працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, який виплачується роботодавцем за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку не включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Оскільки Порядок № 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: