Де ж наша дешева енергія?

8 апреля 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №14(993)

Спасибі «Роксолані», яка дає своєчасну інформацію, коли, що і на скільки подорожчає. Принаймні, квитанції тоді не так шокують і можна якось зосередитися на своїх затратах. Одне не розумію, завжди говорили, що в Україні достатньо дешевої електроенергії, яку ми ще й продаємо за кордон. Де вона поділася? Чому зростають тарифи на електроенергію, якщо вона виробляється в Україні, а не імпортується?

М.Т.Чернишов

О.КошарнаВідповідає експерт з енергетичних питань Ольга КОШАРНА:

- Сьогодні приватні домогосподарства сплачують лише до 30% собівартості електроенергії. Річ у тому, що електроенергія від усіх генерацій, яка має різну ціну, потрапляє до єдиного покупця – державного підприємства «Енергоринок». Так, атомні електростанції продають електрику по 31 копійці за кіловат-годину, гідроелектростанції – по 23, але сонячні – по 7 грн.; теплові – по 85,90 коп. Усе змішується в один «котел». У березні середньооптовий тариф на ринку – 1,20 грн. за 1 кВт/год. з ПДВ.

Підприємства, які використовують електроенергію для своєї роботи, купують її за ціною понад 1,30 грн. за 1 кВт/год. Оскільки населення споживає 28% усієї електроенергії, що виробляється в країні, а платить за неї низьку ціну, переплачувати доводиться підприємствам. Це називається перехресним субсидіюванням. Поступовим підвищенням тарифів його мають намір ліквідувати. Високу вартість електроенергії промисловість вкладає у товар, тому ціни в нас високі, а промисловість дедалі менш конкурентоспроможна.

У Європі населення платить за кіловат більше, ніж промисловість. І це логічно. Бо той, хто багато закуповує оптом, повинен платити менше.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: