ОХТИРКА ФЕСТИВАЛЬНА

8 апреля 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №14(993)

Важко уявити собі більш український інструмент, ніж бандура чи кобза. Вони – наша гордість і наша зброя. Минулої суботи охтирчани мали чудову нагоду долучитися до кобзарського мистецтва на Відкритому фестивалі-конкурсі «Під срібний дзвін бандури». Такого розмаїття талантів та пісень, виконаних під бандуру, рідко коли можна почути. Учасники зачаровували звучанням цього інструменту. Він то ніжно промовляв, через мить зривався на плач, а іншим разом звучав так, що «тіло рвав до бою».

В апофеозі фестивалю

У конкурсі взяли участь 96 учасників і 23 викладачів з дванадцяти музичних шкіл Сумської, Харківської, Полтавської і Київської областей. Визначалися переможці в номінаціях «соліст бандурист-інструменталіст» – перше місце зайняли Єгор Берест із Зіньківської ДМШ в молодшій віковій групі і Олеся Піюк із Сумської спеціалізованої школи в старшій групі. Кращим солістом бандуристом-співаком стала Олександра Третяк із Зінькова, третє місце у охтирчанки Регіни Лісової. Серед ансамблів бандуристів переможцем стали дитячі колективи з Сум та Харкова.

Гурт «Шпилясті кобзарі» разом із викладачами музичної школи.

За артистичність та професійну майстерність присуджено приз глядацьких симпатій ансамблю бандуристів Лохвицької ДМШ ім.Дунаєвського. В гала-концерті брала участь дитяча капела бандуристів Охтирської ДМШ під керівництвом Антоніни Теслі.

Директор Охтирської ДМШ Олексій БОВА  із заслуженим діячем мистецтв України,   бандуристом-виконавцем,  головою Сумського відділення Національної Спілки кобзарів України Миколою МОШИКОМ

Міський голова Ігор Алєксєєв, аналізуючи проведений захід в цілому, сказав: «Хто не був на гала-концерті, той може дуже пожалкувати, на стільки творчими, натхненними були виступи і конкурсантів, і «Шпилястих кобзарів», і особливо членів журі. Я переконався, що такі заходи необхідні. І наступного разу ми проведемо не фестиваль, а з’їзд бандуристів. Наше управління культури повинно продумати, щоб це було в теплу пору року. Мені здається, що бандура, це такий інструмент, який краще всього звучить у відкритому просторі, під відкритим небом».

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: