Доступ до водойм зроблять вiдкритим

9 апреля 2015 | НОВИНИ | 3 коммент. | №14(993)

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №1107 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального використання», який уже прийнято за основу.

Згідно з ним не допускається обмеження загального водокористування, зокрема, заборона купання та плавання на човнах, у зв’язку з наданням земель прибережних захисних смуг (пляжної зони) в користування юридичним або фізичним особам.

Огорожі або інші конструкції, що встновлені до набрання чинності відповідним законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, підлягають демонтажу протягом двох місяців.

Проектом передбачено, що громадянам забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжі річок, водойм та островів для загального водокористування, крім земельних ділянок, на яких розташовано гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально0оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори. Перешкоджання такому доступу на землях прибережних смуг, наданих в користування, чи справляння плати за нього, є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.

Відповідне обмеження безперешкодного та безоплатного доступу громадян до водойм тягне за собою адміністративну відповідальність – накладання штрафу у розмірі від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 Комментарии (3)

 

  1. ВЕРНО пишет:

    А в Клименово дачи чьи, которые “захватили” и участки речки? Вот базу Славна нечего трогать! хоть одно европейское место отдыха в Ахтырском районе есть! А то все берега загадили так, что хочется обгадить и эту зону, которая тоже до пелыха была в гамне и бурьянах. Что за народ у нас такой завистливый? Жаба болезнь страшная! Я на Пасху возил друзей из Киева на Славну, они были в восторге.

  2. игорь пишет:

    В “Славне” хоть и дороговато, за то чисто да и “чма зелёночного ” нету.А так будет всё побережье превращено в очередную “Зелёнку”

  3. Александр пишет:

    Вот хозяину база Славна и Ахтырской дамбы растолкуйте нормы закона. Еще было бы хорошо растолковать, что закон обязателен для всех. Особенно когда идет война!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: