Навчальні програми знову змінюються

9 апреля 2015 | ВІДДІЛ ОСВІТИ | Нет комментариев | №14(993)

Міністерство освіти оприлюднило зміни, які буде запроваджено у навчальні програми для школярів 1-3 класів. Так, з програми читання вилучено 10% матеріалу, а математику полегшено аж на 25%. Процес навчання буде проходити відповідно до вікових можливостей молодших школярів щодо навчальної діяльності та принципу здоровозбереження, тому вивчення таблиці множення проводитиметься у два етапи. Якщо досі табличку вивчали в повному обсязі у другому класі, то тепер множення до п’яти проходитимуть у другому класі, від п’яти до дев’яти – у третьому.

Також планується провести узгодження змісту і назв розділів. Задля дотримання послідовності викладу матеріалу й поступовості в нарощуванні складності в природознавстві, зокрема, відбулася зміна послідовності розділів. Будуть замінені складні формулювання простими словами, адже дітям молодших класів не потрібні наукові терміни у програмі.

Розпочати навчання у початковій школі за зміненими программами планується з першого вересня нового навчального року. Але підручники наразі змінюватися не будуть, за винятком підручників для четвертих і сьомих класів, для яких уже теж затверджено розвантажені програми й проводиться тендер на книжки. Крім того, до кінця квітня будуть розроблені розвантажені програми для 5-9 класів, потім – для 9-11-х.

Упродовж найближчих років відбудеться перехід на 12-річну систему навчання, притім, зокрема, у початковій школі вчитимуться п’ять років. До того часу буде змінено підхід до програм навчання, розроблено нові стандарти, нові підручники. Обіцяють у міністерстві, що все це робиться лише для того, щоб наші діти мали можливість здобувати якісну освіту, що відповідає європейським стандартам.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: