Створено нову держслужбу з питань працi

9 апреля 2015 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев | №14(993)

Державна служба України з питань праці об’єднує обов’язки Держгірпромнагляду, Держінспекції з питань праці, а також ті функції з питань гігієни і дозиметричного контролю робочих місць, які раніше виконувала Держсанепідемслужба.

Р.ЧернегаГоловою новоствореної служби призначений Роман ЧЕРНЕГА. Нині йде кадрове формування структури і на центральному рівні і на місцях. Загалом у структурі буде 3636 працівників, з яких 158 – у центральному апараті, решта – на місцях. Свою роботу вона почне з кінця квітня – початку травня. Окрім контролю за дотриманням законодавства про охорону праці, вона долучиться і до напрацювання змін до законодавства у цій сфері. Адже й досі в Україні діє чимало нормативних актів, ухвалених ще за радянських часів, які вже морально застарілі. Тож назріла потреба узгодити законодавство про охорону праці в Україні з нормами європейського законодавства.

Роман ЧЕРНЕГА висловив свою позицію щодо заборони перевірок суб’єктів господарювання: «Статистика показує, що недобросовісні підприємці в Україні є, і це призводить до великої кількості порушень трудового законодавства. Це незаконні звільнення, звільнення без виплати вихідної допомоги, без надання компенсації з невикористаної відпустки тощо. Ми будемо звертатися в Кабмін, щоб отримати можливість проведення перевірок підприємств стосовно дотримання трудового законодавства, аби не створювались умови для соціальної напруги».

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: