Де в Охтирці освятити паску

10 апреля 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | 2 коммент. | №14(993)

«Підняли в небо золоті хрести Охтирські храми: величні й святкові. Жили в нас люди завжди не прості. У дружбі, щасті, вірі і любові»

Наталія Фальова

Юріївська церкваВеличний храм Георгія Побідоносця в Охтирці відомий також як Юріївська церква. Його історія починається ще 1660 року, коли була збудована на нашій землі перша Георгіївська церква. Потім її неодноразово реконструйовували зусиллями гусарського полку Дениса Давидова, та у 1860 році знесли, збудувавши натомість нову. Сюди ходять на богослужіння жителі з Дачного, основному родини військовослужбовців.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці

Храм Успіння Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського Патріархату – «наймолодший» в Охтирці. У 2011 році бу в закладений фундамент, а в березні 2013 року храм освятили, відбулася перша служба. У цьому році прихожани втретє прийдуть сюди на освячення пасок.

Свято-Покровський кафедральний собор

Свято-Покровський кафедральний собор – головний храм міста, візитівка Охтирки, побудований за проектом знаменитого зодчого В.Растреллі в стилі українського барокко. В соборі знаходиться Охтирська ікона Божої Матері.

храм Архангела Михаіла

Оригінальний за виглядом храм Архангела Михаіла з кулястими банями на тоненьких « шийках» також колись вважався військовим. Зараз до його приходу відносяться жителі Гусинки. Тут не тільки можна освятити пасхального кошика, помолитись за воскресіння Христове, а й заодно оглянути протягнений під люнетами пояс глибоких напівциркулярних нішей витворами станкового живопису.

Охтирський храм Жінок-Мироносець

Охтирський храм Жінок-Мироносець знаходиться на восьмій сотні, на території кладовища. Ця церква – одна з найстаріших у місті, її не зачиняли ні під час фашистської окупації, ні при радянських порядках. Тут зберігалися до кращих часів ікони і утвар із закритих комуністами храмів.

 Комментарии (2)

 

  1. Пионер пишет:

    А пiп церкви Успiння заклика вбивати людей.Який щедрий на благодать батюшка

  2. Партизан пишет:

    ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: