Домашнє господарство – ділюсь досвідом

11 апреля 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №14(993)

Микола ГнитькоМикола Гнитько – відомий у Полтавській області кроликівник. У нього чимало порід вуханів, але найбільш йому до вподоби «каліфорнійці» «строкаті» і «чорні».

Порада

Умовам утримання самців треба приділяти не менше уваги, ніж кролицям з потомством. Дуже худий і дуже жирний самець – погані заплідники. Від них кроленята будуть із заниженною життєздатністю. Ожиріння призводить до пасивності. Комфортною температурою повітря для них являється +15-20°С, при більш високій, до +27°С, самець стає малоактивним, а іноді й стерильним. Від фізичних і біологічних ознак самців великою мірою залежить успіх розведення кролів.

Один самець за 3 роки використання може дати до 1 тисячі кроленят. Перші прояви статевого інстинкту наступають в 60-70 денному віці, статева зрілість наступає в 3,5-4 місячному віці. Розсаджують самців в індивідуальні клітки не пізніше 3-місячного віку. Господарська зрілість настає через 3-4 місяці, тобто в 6-7-місячному віці. З цього моменту, після перевірки спадкових якостей самця використовують для злучки.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: