Прямий зв’язок: Головні питання про субсидію

16 апреля 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | 15 коммент. | №15(994)

СідельникВведення нових тарифів на комунальні послуги примусить багато родин звернутися за субсидією. Звісно, у людей виникають запитання, особливо у тих, хто раніше по цей вид державної допомоги не звертався. Тим більше, що всі власники будинків і квартир отримали бланки заяв і декларацій, відомості в яких можуть стати підставою для призначення субсидії.

Все, що охтирчани хочуть знати про субсидії, розповіла на «прямому» зв’язку начальник управління соціального захисту Катерина Сідельник.

Разом із квітневим зростанням тарифів на електроенергію, газ в Україні стартувала і нова програма надання житлових послуг. Передбачається, що вона почне діяти з 1 травня, і нею можуть скористатися всі, кому не лінь. Навіть міністр соцполітики Павло Розенко зізнався, що після введення нових тарифів він теж зможе претендувати на субсидію від держави. Що вже говорити про нас, пересічних громадян?

НАША ДОВІДКА

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім’ям, що надається з коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. На призначення субсидій мають право домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

- Що робити з тими бланками, які ми отримали поштою?

- Ви отримали бланки заяви та декларації, які однакові для кожної родини. Це спрощені види документів. Крім тих даних, про які там запитується, не треба більше ніяких додаткових відомостей чи довідок.Але у заяві та декларації ,які споживачі комунальних послуг заповнюватимуть та засвідчуватимуть власним підписом, за новими правилами, не повинно бути неправдивої інформації. Якщо таке виявиться, доведеться повернути отриману субсидію у подвійному розмірі.

Ці документи можна здати особисто в управління, або надіслати поштою:м.Охтирка, вул.Леніна,1 після 1 травня.

- Якщо я допущу ненавмисну помилку, як я про це дізнаюся?

- Крім вказаних бланків Ви отримали ще й досить чітку інструкцію щодо того, як їх заповнювати. Уважно прочитайте її, підготуйте всі дані, про які там говориться, а потім запишіть їх. Ми також просимо громадян вказати свій контактний телефон, щоб у випадку якогось питання наш спеціаліст міг оперативно з’ясувати незрозумілі обставини. До речі, якщо будуть знайдені ненавмисні невеликі помилки, то їх можна виправити, а розмір субсидії перерахувати.

- Якщо субсидія буде призначена чи відмовлено в ній, як я про це знатиму?

- Ви можете через певний час завітати особисто до відділу нарахування субсидій і довідатися про все самостійно. Інший варіант – Ви все побачите в квитанціях, які прийдуть на оплату комунальних послуг. Окремим рядком в них ітиме сума нарахованої Вам субсидії по кожному виду послуг.

- Який треба писати розмір доходу?

- З 1 травня під час декларування доходів їх враховуватимуть без податку на доходи фізичних осіб, тобто враховуються суми, які людина отримує на руки, без 15-відсоткового податку.

Непрацюючим працездатним громадянам для розрахунку субсидії буде враховуватися віртуальний прибуток на рівні мінімальної зарплати 1218 грн. Якщо дохід працездатної людини менший від прожиткового мінімуму, то розрахунок однаково проводиться із суми прожиткового мінімуму. Але студентам, військовослужбовцям строкової служби, отримувачам деяких видів допомоги (по догляду за дитиною до 3 років, за надання соціальних послуг інвалідам і особам старшим 80 років, безробітним із центру зайнятості) беруться до уваги фактичні доходи.

- Я прописаний в селі, де немає органу соціального захисту. Куди звертатися по субсидію?

- За місцем реєстрації. У сільській місцевості прийняття заяв і декларацій для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначені виконавчими органами сільських і селищної рад.

- Як Ви перевірятимете відомості про доходи? Адже написати можна будь-що, занизити доходи.

- Наші співробітники після призначення субсидії перевірятимуть доходи всіх зареєстрованих осіб, на яких нараховуються послуги ЖКГ, через фіскальні органи, Пенсійний фонд, центр зайнятості, Фонд соціального страхування, вузи тощо. А за неправдиві відомості – повернення нарахованої субсидії у подвійному розмірі.

- Які встановлені нормативи споживання послуг?

- Норма житла на одну людину – 48,82 кв.м., на сім’ю з двох чоловік – 62,52 кв.м., з трьох чоловік – 76,17 кв.м., з чотирьох – 89,82 кв.м.

Норма використання електроенергії:

- на обігрів житла в опалювальний період для тих, хто користується електрокотлом – 65 кВт на 1 кв.м. площі;

- в будинках з електроплитами при наявності гарячого водопостачання – 130 кВт/г плюс 30 кВт/г на кожного наступного мешканця, але не більше 250 кВт/г в місяць;

- те ж саме при відсутності гарячого водопостачання – 150 кВт/г плюс 30 кВт/г на кожного наступного мешканця, але не більше 270 кВт/г в місяць;

- у будинках без електроплит при наявності гарячого водопостачання – 90 кВт/г плюс 30 кВт/г на кожного наступного мешканця, але не більше 210 кВт/г в місяць;

- у будинках без електроплит при відсутності гарячого водопостачання – 120 кВт/г плюс 30 кВт/г на кожного наступного мешканця, але не більше 240 кВт/г в місяць.

На природний газ:

- на опалення житла в опалювальний період для тих, хто опалює житло газовим котлом

– 7 куб.м. на 1 кв.м.;

- при наявності газової плити

– 6 куб.м. на одну людину;

- при наявності газової плити і відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача – 9 куб.м. на людину;

- при наявності газової плити і газового водонагрівача – 18 куб.м. на людину.

На гарячу і холодну воду:

- холодна вода при наявності централізованого постачання холодної води – 2,4 куб.м. на одну людину;

- холодна вода при відсутності централізованого постачання гарячої води – 4,0 куб.м.;

- гаряча вода – 1,6 куб.м.

? Раніше за субсидіями не звертався. Але зараз залишився сам, пенсії не вистачає. Чи можу я отримати субсидію, якщо: - у 2006 році я продав по довіреності свій автомобіль, але з реєстрації його не зняв. Також мені не відомо, чи зробив це новий власник, бо зв’язку з ним не маю. У 2007 році я придбав вживаний автомобіль Таврія. Тому може виявитися, що я є власником двох автомобілів. Також маю у власності у селі хату-мазанку, в якій не проживаю, оскільки вона давно в аварійному стані (тече дах, обвалена стеля, несправна електропроводка і т.д.). Тобто, згідно з документами у мене два об’єкта нерухомості.

- З 1 травня 2015 року для призначення житлової субсидії не має значення майновий стан сім’ї (наявність у володінні житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок, здача в оренду житлового приміщення тощо), крім купівлі майна або оплати послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень. У такому випадку субсидія може бути призначена на підставі рішення комісії.

- Чи потрібно мені у декларації вказувати факт передачі по дорученню автомобіля та наявність старої хати?

- У декларації не потрібно вказувати факт передачі по дорученню автомобіля та наявності другої власності.

? Я отримую заробітну плату на картку кожен місяць 1380 гривень. Скажіть будь ласка, яку суму мені писати в доходи? Ту, яку я отримую на руки, чи «грязну», яку мені нараховують? І де мені взяти точну цифру, яку потрібно написать в декларацію, щоб потім з мене держава не витребувала в двократному розмірі?

- Для призначення субсидії з 1 травня 2015 року враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік. Субсидія призначатиметься на 12 місяців на підставі відомостей про доходи, які зазначено у Декларації, а на наступний період – без звернення на підставі отриманої інформації про доходи від Державної фіскальної служби.

За бажанням заявника, житлова субсидія може бути призначена на підставі доходів за останні шість місяців за умови надання довідок до органу соціального захисту населення про доходи таких осіб за цей період.

? Моя родина взяла доларовий кредит на купівлю квартири. Зараз ледве виживаємо. Чи будуть враховуватися в розмір субсидії наші витрати на кредит? Що робити тим, кого квартира в кредиті?

- До доходу сім’ї враховується: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо. Витрати сім’ї не впливають на призначення субсидії. У разі якщо протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії ви здійснили купівлю майна або оплату яка перевищує 50 тисяч гривень, то у такому випадку субсидія може бути призначена на підставі рішення комісії. Право на отримання житлової субсидії поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях незалежно від форм власності.

- Донька навчається в Харкові, де живе в гуртожитку, а прописана в Охтирці. Навчається на комерційній основі, платимо за неї в рік 12800. Чи будемо ми отримувати субсидію з розрахунку на належну їй площу, бо у нас великий будинок? Як будуть враховуватися витрати на її навчання, чи це просто не будуть брати до уваги?

- Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. З 1 травня 2015 року для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів при визначенні сукупного доходу враховуються фактичні розміри стипендій, а у разі відсутності доходів не враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму. Ваша оплата за навчання становить 12 800 грн. за рік, що не перевищує 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням.

? Діти війни отримують 25% знижки на всі платежі. А як вони будуть враховуваться при отриманні субсидії?

- Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

ЦИФРА

19200 – сімей налічується по м.Охтирка

4430 – сімей уже отримують субсидії (в 2014 році – 3500 сімей)

???? – працівників у відділі по нарахуванню субсидій

? Чорнобилець отримую 50% знижку на всі компослуги. Яка у мене буде субсидія? Чи будуть враховані мої пільги?

- Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Продовження у наступному номері. Ви дізнаєтеся, чи впливають на субсидію отримані і не отримані аліменти, як нараховуватимуться пільговикам, іншим особам і т.д.

 Комментарии (15)

 

 1. Ігор пишет:

  Добрий день. При заповнені заяви на субсидію батькам незнав що один з них працює на 0,5 ставки в бібліотеці та отрімуе платню 1400 грн , як внести зміні в заявку (відповідь на завку вже отримано і потрібно прийти підписати документи)

 2. Галя пишет:

  Добрий день, скажіть будь ласка якщо ми не випалюємо ті куби які призначені по субсидіі та є переплата по квитанціі жчи повинна я сплатити обовязкову суму платежу призначену субсидією?

 3. Наталія пишет:

  Доброго дня . Скажіть будь ласка , ми живемо в одному будинку 2 сімі , і власник будинку . І маємо два лічильника . Власник будинку користується з нами газом . А друга сімя записала його собі на субсидію , тай ще відкрила на нього патент підприємця . І тепер я не можу виходити субсидію . Підкажіть будь ласка що мені робити ?

 4. Валентина пишет:

  Добрий вечір!Чи має дочка право на отримання субсидії,якщо мама (власник будинку)фактично з нею не проживає, у будинку зареєстровано 5 осіб, а фактично проживає 3.

 5. Наталія пишет:

  Доброго дня.У травні при звірці в газовому господарстві у мене була виявлена переплата в 6,5 тис.грн(на протязі опалювального періоду я економила газ і справно сплачувала обов”язкову плату).1 листопада моя переплата вже склала 1000 грн, при тому, що у мене була субсидія на літні місяці, а на неопалювальний період було виділено 100 куб.м газу безкоштовно, в які я вклалась.Хочу запитати : де поділась моя переплата і навіщо я всю зиму економила газ?

 6. люда пишет:

  доброго дня. Чоловік купив квартиру (тобто є її власником), але зареєстрований в квартирі батьків. Чи має право на субсидії дружина з дитиною, які зареєстровані у цій квартирі???

 7. Діана пишет:

  Доброго дня! Таке питання: я зі своєю сім’єю ( чоловік і дитина 1 рік) проживаю на квартирі у родичів. Цього року вони рішили зробити субсидію. Питання полягає в тоиу, на кого буде оформлятися субсидія на хазяйку квартири ( яка приписана в іншій квартирі) чи на її дочку ( яка приписана тут , але доходу немає тому що на даний момент інтерн)

 8. Ирина пишет:

  Зі мною проживає, але не пописана дитина сирота, якою я опікуюсь і отриую допомогу. Чи потрібно вказувати цей дохід у декларації

 9. юля пишет:

  скажіть. я не зрозуміла за який термін потрібно було вказати про покупку на 50 тис.і при заповнені декларації не вказала.чи можу я зараз відмовитися від субсидії і повернути кошти які мені нарахували. якщо так то яким чином.

 10. Аня пишет:

  Доброго вечора глобальне питання, в нас будинок розділений на дві сімї в кожного з нас свої лічильники на газ та на світло але правовласник один мама мого чоловіка а ми хочимо оформити субсидію на свої лічильники, чи так взагалі можливо, якщо так то що для цього потрібно?

 11. людмила пишет:

  Добрий день.Чи може людина отримати субсидію за грудень 2015р . якщо звернулась в лютому 2016р.зв язку с певними обставинами

 12. Наталія пишет:

  Доброго дня. У мене в квартирі 2 лічильники на гарячу воду і два на холодну, у ванній і у кухні. Коли я плачу за комунальні, лічильники у ванній йдуть в основну квитанцію, а в кухні як додаткова квитанція А. У мене субсидія але вказана вона лише по першій квитанції. Минулого року по другій квитанції я показувала використані куби і платила 1 грн. і борг списували в обчислювальному центрі. А цього року мені сказали в собезі і водоканалі і теплі, що субсидія надається лише по одному лічильнику на гарячу воду і на холодну при тому що особовий рахунок на 2 лічильники по гарячій воді один і так само по холодній. Якщо у мене норма субсидії 7 кубів по холодній воді а використовую я по обох лічильниках лише 6 чому за 3 куба я повинна платити, бо вони по лічильнику в кухні??? Та ж сама ситуація з гарячою водою…..

 13. Іра пишет:

  Добрий день.Хочу запитати чи зможе наша сімя отримати субсидію , я та чоловік ніде не працюєм з нами ще прописана неповнолітня дитина.

 14. Богдан пишет:

  Добрий день.
  Хочу оформити довідку,що Я прописаний у батьків,але там не проживаю.
  Мене цікавить чи будуть мої доходи враховуватись за тією адресою ,за якою я фактично проживаю? Дякую.

 15. Юлия пишет:

  В будику прописано 7 чоловік. З яких фактично проживає троє. Будинок оформлений на батька, який теж не проживає. Чи можу я зробити субсидію на себе, (сина хозяїна будинку) якщо проживаю з жінкою і дитиною 1,3 місяці. Я не працюю, жінка також, ми отримуємо соц. допомогу на дитину 800 грн., і це весь дохід. Дякую

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: