Що передбачає адмінреформа

17 апреля 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №15(994)

В Україні запланована широкомасштабна адміністративно-територіальна реформа, в ході якої повинно бути ліквідовано більшість районів і місцевих рад.

Що стосується нашої області, то замість 15 районів і 6 міст обласного підпорядкування у нас залишиться тільки 5 районів – Сумський, Конотопський, Шосткинський, Роменський і Охтирський. За кожним з них буде закріплена певна кількість територіальних громад. Крім того, реформа тягне за собою укрупнення і скорочення кількості ФАПів, поліклінік, лікарень, поштових відділень, шкіл.

Адміністративно-територіальна реформа передбачає забезпечення бюджетної автономії і фінансової самостійності місцевих бюджетів. Передбачається також можливість самостійного регулювання оподаткування територіальних громад, а органи місцевого самоврядування зможуть самі встановлювати пільги по сплаті місцевих податків. Реформа передбачає міжбюджетні відношення на трьох рівнях: бюджеті міст обласного значення, районів, об’єднаних рад; бюджет області і державний бюджет.

В бюджетах першого рівня буде залишатися 60% прибуткового податку (це основне джерело поповнення місцевих бюджетів), в обласні бюджети буде перераховуватися 15%, решта 25% – в держбюджет. Тільки в Києві буде інакше – в бюджеті столиці залишатиметься 40% податку на доходи фізосіб, а 60% – передаватиметься у держбюджет.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: