ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ – ПО-УКРАЇНСЬКИ

19 апреля 2015 | ПОДІЇ | 5 коммент. | №15(994)

Україна прагне позбувається міфів, нав’язаних комуністичною пропагандою, і відновлює історичну справедливість. Черговий крок до цього — укази президента Петра Порошенка про встановлення "Дня пам’яті та примирення", який на державному рівні відзначатимуть 8 травня. Президент також доручив 2 вересня відзначити 70-річчя з часу закінчення Другої світової війни. До розробки цих указів доклався Український інститут національної пам’яті. Радянські ідеологи твердили, що фашистська агресія розпочалася 22 червня 1941 року, а край їй поклали 9 травня 1945 року. Цей період у шкільних підручниках іменували як "Велика Вітчизняна війна". Істина в іншому: наступ нацизму, а відтак відлік Другої світової починається 1 вересня 1939-го. Закінчилася ця війна 2 вересня 1945 року. На відміну від світових столиць, про ці дати у Москві досі воліють не згадувати…

"День пам’яті і примирення" встановлено, як ідеться в указі, для "вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих".

Він пройде під знаком "посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України".

Указ українського президента збігається з рішенням Генеральної асамблеї 00Н від 22 листопада 2004 року, яким 8-9 травня було оголошено "днями пам’яті жертв Другої світової війни".

8 травня в Україну з’їдуться багато закордонних гостей, цей день буде урочисто поминальним, однак не святковим. Ряд народних депутатів внесли законопроект, який передбачає відміну вихідного у День перемоги, 9 травня.

Проте уряд, як заявив віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко, не планує скасовувати це свято.

До речі

НАПЕРЕДОДНІ 9 ТРАВНЯ В УКРАЇНІ ПОШИРЮЄТЬСЯ ХИТРИЙ БІЗНЕС

Що б хто не казав, а для ветеранів День Перемоги найулюбленіше свято. До річниць вони завжди отримували від держави ювілейні медалі або ордени. Це була непорушна традиція.

Ось на цій традиції й вирішили зіграти деякі хитрі підприємці. Подзвонив днями знайомий дідусь-ветеран, до сліз обурений. Розповів, що до нього звідкись зателефонували. Сказали, що хочуть вручити йому орден до 70-річчя перемоги. Але це буде коштувати 100 гривень. Старенького така новина вразила: «невже за нагороди тепер треба платити?!»

З’ясувалося, що такі телефонні дзвінки нині лунають у багатьох оселях, де мешкають учасники Другої світової війни. Кожному з них пропонують отримати орден до свята, але… за гроші. Дізнаючись про такі факти, розумієш: або світ уже справді перевернувся, або щось тут нечисто. Таки нечисто. Одна компанія випустила ювілейний орден "70-річчя перемоги". Зазначається й вартість — 100 гривень за орден, із посвідченням і 350 гривень — за такий самий, але з камінням Сваровскі".

Вигляд презентабельний — п’ятикутна зірка, у центрі — ювілейний напис і силует монумента "Батьківщина-мати". Але представники цієї київської фірми не наголошують, що це не державна нагорода, а звичайний сувенір! Іншими словами — красивий значок, брязкальце. А подається цей значок як "ювілейний орден"! Фірма виготовляє сувеніри і не порушує закон. Але нав’язування таких "орденів" вводить в оману ветеранів. Ці поважні люди вже дуже старі — більшості з них за 90 років.

Тож розрахунок бізнесменів зрозумілий і простий: а раптом хтось із ветеранів не розбереться до пуття і купить цей сувенір. Хитрі бізнесмени торгують такими псевдоорденами. Але ж справжні нагороди не купують, а заслужено отримують.

 Комментарии (5)

 

 1. алечка пишет:

  Как можно изменить прошлое и не делать ни чего для нормальной жизни сейчас у меня покойны дедушка ветеран для него это был действительно праздник со слезами на глазах.Люди берегите память помните ветеранов потому что они для нас грудью стояли

 2. Партизан пишет:

  Не заметим как полностью станем пленниками этих далеко не шаловливых, втаптывающих в грязь нашу Победу, сёмочек, мальчишей плохишей и прочих якобы антикоммунистов.

 3. Виктор пишет:

  Можно просто спросить у оставшихся ветеранов для них это Победа или день памяти, это Великая Отечественная война или Вторая мировая. И по ответу поймем , что есть мифом.

 4. прохожий пишет:

  Как бы не хотели нацисты убить в людях память о Великой Отечественной войне – ни хрена в них не получится . Делают всё,что бы изменить историю и забыть прошлое .Да можете все памятники убрать и даты переписать а нормальный человек всегда будет помнить когда начало войны, а когда День Победы.

 5. ахтырчанин пишет:

  9 мая хочет переделать нынешняя власть, а причём здесь ” коммунистическая пропаганда”? Вот то, что сейчас имеем то нам и навязывают.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: