Прямий зв’язок: Головні питання про субсидію

22 апреля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | 65 коммент. | №16(995)

продовження

Сідельник- Хто допоможе нам правильно оформити заяву і декларацію? В якому кабінеті нам роз’яснять і проконсультують? Казали, що працівники соціального захисту будуть ходить по квартирам і будинкам з бланками і допомагатимуть з написанням і поданням декларації. Це відповідає дійсності?

- До 15 квітня 2015 року підприємства надавачі послуг з газопостачання,електропостачання та централізованого опалення рознесли кожному споживачу міста бланки заяв та декларації із інструкцією про порядок заповнення.

В управлінні соціального захисту населення (за адресою вул. Леніна,1) безпосередньо біля вхідних дверей розміщений інформаційний сектор, організовано чергування спеціалістів. Інформатор надає консультації під час заповнення бланків заяви та декларації. Розміщені місця для очікування відвідувачів, стіл для заповнення заяви та декларації, на стендах розміщена інформація законодавчих та нормативно-правових актів. На офіційному веб-сайті Охтирської міської ради та на сайті управління соціального захисту населення розміщена та постійно оновлюється актуальна інформація щодо порядку призначення житлових субсидій та зразки заповнених бланків.

В управлінні прийом здійснюється щоденно без перерви на обід за талонами направленнями, запис на прийом можливий безпосередньо в управлінні або за телефоном № 4-15-30 у зручний час для відвідувачів, що повністю ліквідує черги. Прийом громадян у суботні дні проводить черговий спеціаліст з 8-00 год. до 14-00 год. По квартирах наші працівники не ходитимуть.

- Субсидії затверджує міська влада? Якщо сім’я використовує послуг менше, ніж призначено по соцнормі, чи це вплине на призначення субсидії?

- Надання житлових субсидій регулюється Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житловокомунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 із змінами та доповненнями. Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Сума субсидії, яку перераховано на рахунки виконавців послуг і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховуватиметься виконавцем не тільки як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства, а й в рахунок майбутніх платежів.

- У нас в багатоквартирному будинку два роки тому поставили лічильник тепла. Субсидії тоді брали декілька сімей, а тепер їх буде більше. Чи не даремно ми потратилися на лічильник, коли тепер економити немає сенсу?

- Сума субсидії, яку перераховано на рахунки виконавців послуг і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховуватиметься виконавцем не тільки як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства, а й в рахунок майбутніх платежів.

- Я проживаю і прописаний один в будинку, власницею якого є моя донька. Оплачую комунальні платежі я, а квитанції оформлені на власницю. Чи маю я право оформити на себе субсидію?

- Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішення комісії з призначення соціальних виплат та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку).

- Згідно з нововведеннями, для людей, у яких була оформлена субсидія на 2014-2015 опалювальний сезон, субсидія з травня буде призначатися на основі раніше поданих документів. Я відношусь до числа таких людей. У мене виникло два питання:

1. З березня 2015 року у мене збільшився розмір пенсії і розмір аліментів у доньки, яка проживає зі мною. Які документи треба надавати і коли?

2. Розмір обов’язкової частки плати для отримувачів субсидії визначається виходячи з отриманих особами доходів за попередній календарний рік (за бажанням субсидія може бути призначена на основі доходу за 6 попередніх місяців за умови надання заявником довідки про доходи). У чому різниця з точки зору отримувача субсидій?

- Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 р.р, субсидія на наступний період буде призначена на підставі раніше поданих документів. Положенням визначено перелік випадків ходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень). Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни складу зареєстрованих осіб, переліку послуг субсидія має бути перепризначена на підставі звернення особи на новий період.

Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої.

- Якщо квартира поділена на чотири частини, у кожного є окремі особові рахунки. Як у такому випадку нараховуватиметься субсидія?

- Субсидія може бути нарахована на кожну особу, зареєстровану в квартирі і яка має свій особовий рахунок.

- А якщо один із прописаних не працює, не навчається і проживає в іншому місті, а я оплачую за нього рахунки?

- Для особи, яка не працює, за відправну точку береться сума 1218 гривна прибутку. А чи буде нарахована субсидія, можна порахувати самостійно.

- За якою формулою?

- Сукупний дохід сім’ї за останні півроку ділиться на 6 і на кількість членів сім’ї. Далі суму, яку ви отримали, треба розділити на прожитковий мінімум (на сьогодні це 1176 грн.) і на коефіцієнт 2, а тоді помножити на 15. Якщо у вас вийшло, наприклад, 7, 10 чи 15, це означає, що за комунальні послуги ви платитимете не більше, ніж 7, 10 чи 15 відсотків від свого місячного доходу. Але, наголошую, субсидія дається лише у межах норм споживання, про які я говорила у попередніх відповідях. (Чит. №15)

- Моя мама працює в Італії, квартира зареєстрована на ній, я з чоловіком і дитиною прописані також. Чи маємо ми право на субсидію?

- Якщо один з членів сім’ї перебуває за кордоном, то раніше, аби отримати субсидію, треба було звернутися до підприємства-надавача послуг і зняти цю особу з обслуговування. Але це можливо лише у тому випадку, якщо є офіційне підтвердження перебування за кордоном. Тепер, якщо доходи людини, яка працює за кордоном, офіційно задекларувати не можна, то дохід на таку людину вказується на рівні 1218 гривень за місяць. Тобто, субсидію ви отримати зможете.

- Кілька років тому я продав автомобіль за генеральним дорученням. Чи треба вказувати його у декларації?

- Треба. Нерідко таке трапляється, коли при продажу, замість переоформити авто на іншого власника, оформляють лише доручення на іншу особу. Формально власником залишається та особа, яка дає генеральне доручення. І на обліку ДАІ ця особа далі рахується як власник. Тому наявність автомобіля треба вказувати у декларації обов’язково. І хоча кількість автомобілів не впливає на призначення субсидій, не вказання їх у декларації вважатиметься поданням недостовірної інформації. За це тепер не просто припинять надання субсидії, а ще й передбачений штраф. Доведеться повернути нараховану субсидію у подвійному розмірі.

- Ми переселенці з Донецька. Орендуємо квартиру. Як нам отримати субсидію?

- За новими правилами, орендарям надана змога отримати субсидію, але за умови, що з орендодавцем у них є офіційно укладений договір без необхідності реєстрації в цьому приміщенні, якщо вони фактично оплачують житлово-комунальні послуги та на них для цього відкрито особові рахунки у підприємства – надавача послуг.

- Хто саме повинен звернутися по субсидію?

- Субсидію призначатимуть на члена домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок на сплату комунальних послуг.

- Я проживаю в приватному будинку з газовим опаленням. Влітку нам субсидія не потрібна, зможемо і самі заплатити. Чи не буде пізно звернутися за субсидією у вересні на наступний опалювальний сезон?

- Ні, пізно не буде. Але ви можете перевірити своє право на отримання субсидії і на неопалювальний період. Це ви зараз так думаєте, що зможете обійтися влітку без субсидії, поки вам не принесли платіжку, де куб газу – 7 гривень 19 копійок. Тож по субсидію можна буде звернутися у будь-який зручний для вас час – хоч у червні, тоді субсидію буде призначено на рік до наступного червня, хоч у вересні – за тією схемою. Тобто, цю роботу ми проводитимемо постійно протягом року.

- Напередодні Нового року ми придбали квартиру, в якій зараз проживаємо. Коштує вона більше 50 тис. грн. Виходить, що субсидії нам не дадуть?

- Не дадуть. Проте ви повинні знати, що коли з моменту здійснення такої дороговартісної покупки мине повний рік, протягом якого родина більше подібних покупок не робитиме, вона отримає право звернутися по субсидію.

- А якщо я щомісячно буду щось купувати за 30-40 тисяч гривень, це не рахуватиметься як великі витрати?

- Ні. Йдеться тільки про здійснення одномоментної дороговартісної покупки, сума якої 50 тисяч грн.

- Якщо я працюю на пів-ставки і отримую на руки 560 гривень, що мені писати в декларації?

- У випадку, коли дохід працездатної людини менший прожиткового мінімуму (1218 грн.), то розрахунок однаково проводиться з суми прожиткового мінімуму.

У яких випадках ви будете перевіряти побутові умови заявників?

- Державні соціальні інспектори мають право перевірити непрацездатних осіб, які проживають самі на понаднормованій жилплощі; коли у жилому приміщенні зареєстровані особи, на яких не відкрито особові рахунки; індивідуальні замовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але проводиться оплата за послуги ЖКГ; якщо зареєстровані в приміщенні особи не проживають там.

- У нас сім’я складається з двох пенсіонерів і доньки, яка працює, внучка навчається у Харкові. Субсидію ми вже отримуємо. Донька розлучилася з чоловіком і суд зобов’язав його виплачувати аліменти. Чи треба повідомляти у відділ субсидій про їх суму?

- Якщо аліменти приходитимуть на ім’я вашої доньки, то їх потрібно декларувати, адже ці відомості будуть фіксуватися через податкову інспекцію і згодом може виявитися, що ви подали недостовірну інформацію.

- А раптом він не буде перераховувати аліменти, а ми про них уже заявимо?

- В сукупний дохід враховується тільки фактично отримані гроші.

- Я заміжня. У мене є квартира, і у чоловіка є квартира, в якій я прописана. Чи може бути призначена субсидія на обидві квартири?

- Субсидія призначається на зареєстрованих у квартирі осіб – тільки за місцем прописки.

- Я маю квартиру. А в лютому цього року отримала будиночок у спадщину. Це вважається прибутком? Як мені можна отримати субсидію?

- Підпунктом 5.20 пункту 5 Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги визначено, що до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.

Підпунктом 164.2.10 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з цим Кодексом.

Згідно підпункту 174.2.2 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України визначено, що об’єкти нерухомості, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення або особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, дитиною-інвалідом, оподатковуються за нульовою ставкою ( до першого ступеня споріднення входять діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» з 1 травня 2015 року для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначатиметься за попередній календарний рік. За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

- Як отримати субсидію підприємцю, фермеру?

- Згідно до Методики обчислення сукупного доходу сімї включаються всі доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до діючого законодавства.

До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» з 1 травня 2015 року для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначатиметься за попередній календарний рік. За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

- Чи можуть власники паю отримати субсидію? Як бути, коли я здав пай в аренду, а орендар Лотура-агро» не виплачує паїв, десь зник, а я через це позбувся права на субсидію?

- Згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї включаються всі доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до діючого законодавства.

- Про які зміни треба повідомляти у відділ субсидій? А якщо я не признаюсь сам, що здійснив покупку понад 50 тисяч, звідки ви дізнаєтеся?

- Постановою Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015 року «Про удосконалення надання житлових субсидій» визначено перелік випадків, про які заявник інформує управління соціального захисту населення протягом місяця з часу їх настання : зміна складу осіб, які зареєстровані, їх соціального статусу, здійснення купівлі земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплати послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку), автомобіля, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла, медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму що перевищує 50 тисяч гривень.

Спеціалісти управління будуть проводити перевірку достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій, шляхом здійснення запитів до Державної Фіскальної служби, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фонду соціального страхування для отримання достовірних даних.

- Я з чоловіком розлучена, але він зареєстрований у квартирі. Проживає десь в іншій області,ніяких зв’язків з ним не підтримую. Як мені оформити субсидію, коли я навіть не знаю, чи він працює чи ні?

- Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житловокомунальні послуги.

У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішення комісії з призначення соціальних виплат, яка діє при виконавчому комітеті Охтирської міської ради, та акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

- Чому ви не вказали, скільки людей працює у відділі субсидій? Може четверо, як і знаків питання? Чи встигатиме опрацьовувати такий великий обсяг роботи?

- У відділі соціальних виплат три спеціалісти здійснюють прийом документів для призначення субсидій та соціальних допомог, а два спеціалісти здійснюють нарахування субсидій. Обсяг роботи дійсно збільшиться в декілька разів (як і ціна на газ). Ми наполегливо працюємо над збільшенням кількості спеціалістів, які будуть приймати документи і їх опрацьовувати, адже по кожній справі спеціалісти будуть робити запити до підприємств надавачів житлово-комунальних послуг та по кожному зареєстрованому в даному житловому приміщенні, які звертаються за призначенням субсидії, до Державної Фіскальної служби, Державтоінспекції, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, вищих навчальних закладів, фонду соціального страхування інформацію необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються для призначення субсидій.

 Комментарии (65)

 

 1. Oксана пишет:

  Чи маємо ми право отримувати субсидію на будинок коли ми зареєстровані ,але тимчасово не проживаємо а проживає моя сестра без реєстрації

 2. наталія пишет:

  автомобіль куплений по дорученню термін якоі спливає.власник по тех паспорту нове доручення дати не хоче .вирішила оформити його на дочку(проживає окремо)Як вплине дана дія на субсидію

 3. вика пишет:

  У 2012 році ми купили автомобіль по генеральному дорученню. У 2017 році дія доручення закінчилась і чоловік зареестрував авто на себе. Як вплине це на субсидію?

 4. Олеся пишет:

  Добрий день.мій чоловік придбав квартиру в новобудові через місяць після подачі документів для оформлення субсидії.Про нарахування субсидіїі довідалися щойно.Квартира ще не зареєстрована в БТІ .що нам робити?

 5. Тарас пишет:

  Доброго дня. Яхочу продати авто 98р.випуску обєм двиг2куб і купити авто2003р з1.4 куб чи вплине це на субсидію? Дякую.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: