Ваші побажання нашому уряду

23 апреля 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №16(995)

ШейкоНаталія ШЕЙКО, директор гімназії:

- Я хочу, щоб Президент і керівник уряду, перш ніж почнуть реформи, спочатку вичистили країну від сміття. Це не важко, якщо цього захотіти, можна справитися і за тиждень. А вже потім вичистити сміття з голів людей і їхніх вчинків. Бо сильною є ідея, а потім боротьба за неї. Чому за кордоном ліс на кілометри просвічується, чому там у найменшому селі чисто й цивілізовано, як у столиці? У нас же навіть якщо обійти кругом один будинок по Гончаренка, 1, то можна вжахнутись, особливо біля «Піраміди». Я не хочу, щоб нам знову й знову говорили про затягування пасків. Нехай уряд подивиться на народ і побачить змучених, нещасних людей, які вже 24 роки незалежності надіються і чекають, що ось-ось стане легше жити морально, матеріально і фізично.

ХоменкоМарфа Євсіївна ХОМЕНКО, жителька Чупахівки:

- Я ось уже кілька місяців не можу добитися, чому з мене зняті пільги по оплаті за газ, які я отримувала як вдова повного кавалера ордена Слави. Отак прийшли з газової служби і сказали: або плати, або відріжемо від газопостачання. Я письмово звернулася і в Кабінет Міністрів, і в прокуратуру, в райдержадміністрацію, і ніде мені не можуть роз’яснити, що мені робити? Не можу повірити, що пільги для учасників війни і вдів, дітей війни відмінили. Хочу уряду побажати, щоб зробили краще життя, щоб людям стареньким допомагали, шанували їх, а не вганяли в стресові ситуації.

ЯцюкМихайло ЯЦЮК, Хухрянський сільський голова:

- У нас у всіх побажання до уряду одне: щоб ми не боялися жити в Україні, щоб не було страху перед війною, перед мобілізацією і армією, перед непомірними тарифами і цінами. Хочемо побачити таке життя, коли наверху перестануть залазити державі в кишені, коли громаді дадуть можливість самостійно розпоряджатися на своїй території, проведуть необхідні реформи. Візьмемо одне з проблемних питань: обіцяють вже більше року, що спадщину можна буде оформити в сільській раді. Скільки б закинутих і занедбаних будинків людям можна було б узаконити і продати!

Потрібно більше довіряти громаді. Ми три роки тому створили громадську організацію, пишемо різні проекти в ПРООН, отримуємо міжнародну допомогу і вкладаємо свої гроші. Якісь подвижки в демократизації суспільства є, однак дуже повільні. Побажаю, щоб уряду народ довіряв і знав, чому.

КрупчанІрина КРУПЧАН, начальник управління економіки райдержадміністрації, переможець районного конкурсу в номінації «Кращий керівник»:

- Нашому уряду треба звернути увагу на своїх рядових «солдат», тобто на нас, державних службовців, або, як кажуть чиновників, які втілюють міністерські накази, постанови, укази в життя. На посаді я працюю сім років і можу сказати: щодалі збільшується навантаження і разом з тим знижується рівень реальних повноважень, коли ти можеш впливати на якісь економічні процеси на території району, але ти несеш відповідальність за все, що відбувається. Ми маємо дуже низьку заробітну плату. Скажімо, я не знаю, як я зараз можу прожитии на 1500 гривень зарплати. У мене син студент, донька школярка… Якщо держава найняла нас на роботу, до нас немає претензій за якість її виконання, хабарів не беру, бо навіть не уявляю за що, ми теж повинні мати державні гарантії на соціальне забезпечення. Чомусь детективу з новоствореного Антикорупційного бюро можна дати 30 тисяч зарплати, то чому нам не можна дати зарплату хоча б на рівні, достатньому для проживання.

ШапошникВіктор ШАПОШНИК, голова ради підприємців району, приватний перевізник:

- Нашому уряду треба перейнятися проблемами малого бізнесу, особливо у сфері пасажироперевезень. З такими дорогами, з цінами на пальне і запчастини, це взагалі стає справою, яка потребує героїчних і альтруїстських зусиль. Крім того, я не розумію, чому при декларуванні децентралізації влади, у нас виходить все навпаки: організацією перевезень по Охтирськ ом у району займається «Облавтотранс», а не райдержадміністрація. Нам із Сум диктують режим роботи, маршрути, встановлюють єдині для всіх тарифи – наразі планується 45 коп. за 1 км, хоча ми могли б зробити плаваючі тарифи, в залежності від ціни на пальне, що було б вигідніше населенню. Я писав про це в Кабмін, народному депутату В.Бухарєву, їздив на прийом до губернатора. Це просто смішно, причина, виявляється, у тому, що Охтирка не є центром Охтирського району, це місце обласного підпорядкування. В цьому треба розібратись. Друга тема. Я обслуговую три маршрути по району, утримую двох найнятих працівників. Одного водія екстреним чином, за одну добу, без попередження мобілізували в АТО. Виїздив на маршрут сам, бо заміни не було. Тепер я плачу зарплату, що вийде йому 16 тисяч за рік, і ще 10 тисяч – податків. Де ж тут справедливість? Я б не проти зарплати, все ж таки людина нас захищає. Але чому ще й податки відраховують?

ЯготинецьОлег ЯГОТИНЕЦЬ, сантехнік ПП «Базис»:

- Якби наші урядовці спробували жити на нашу зарплату, працювати з примітивним обладнанням, латати щодня протікаючі труби в прогнившому комунальному господарстві, тоді б вони навчились приймати корисні для держави і для народу рішення. А від цього уряду я вже нічого не чекаю.

ГавриленкоСергій ГАВРИЛЕНКО, екс-голова Охтирської райдержадміністрації, депутат райради:

- Зважаючи на те, що запас терпіння в людей не безмежний, від уряду хотілось би пришвидшення проведення реформ. Для деяких змін достатньо однієї постанови Кабінету Міністрів, деякі вимагають участі коаліції в Верховній Раді. Наприклад – скасування ввізного мита на імпортні ліки та автомобілі. Не відступати від намічених планів по реформуванню правоохоронних органів. Необхідна активна заміна вищої ланки військового командування та вищих посадових осіб Центральних органів виконавчої влади. Якнайшвидше провести адміністративно-територіальну реформу, замість районних і обласних адміністрацій утворити виконавчі комітети відповідних рад.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: