Подорожуємо з Адонисом: три країни – за три дні

24 апреля 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | 1 комментарий | №16(995)

За три дні охтирчанка Ніна Голець побувала у Чехії, Австрії і Угорщині, проїхала через Польщу і Словенію. Організувати собі таке свято допомогла туристична фірма «Адоніс». За цей короткий період вдалося оглянути стільки визначних памяток, що їх перелік зайняв би цілу сторінку. Тому Ніна Григорівна розповіла нам про те, що вразило її найбільше.

Будапешт Дунай Венгрия

Європа починається зі Львова, каже пані Ніна і це справедливо. Чистота, затишок, ввічливість і шляхетність проявляється у всьому, що оточує тут людину . а ще це місто має кориці і кави.

Собор Святого Віта

Найсильніші враження залишила Прага – перлина Центральної Європи. Ми побували в Пражому Граді (або Кремлі) і Градчанах, заснованих у 1320 році. Тут знаходиться величезний готичний собор Святого Віта, будівництво якого почалося у 1344 році, а закінчилося аж у 1929-му. В ньому зберігаються королівські регалії і дорогоцінності.

На Карловому мосту

На Карловому мосту, завжди переповненому туристами, вуличними артистами і продавцями всякої всячини, панує приємна і невимушена атмосфера. Всі вірять, що бажання, загадані тут, обов’язково збудуться. Треба тільки знайти серед 30 статуй бронзову статую святого Яна Непомуцького, який є заступником усіх закоханих . за легендою, він був духівником королеви Софії, яка сповідувалася так часто, що король вирішив дізнатися, в чому ж грішна його дружина. Яна схопили, довго катували, щоб вивідати таємницю сповіді, але він так нічого і не сказав. Тоді король наказав скинути його з мосту. Коли над Яном зімкнулись хвилі Встави, на очах у враженого натовпу над водою піднялося п’ять зірок. Люди повірили у невинуватість Яна, а згодом церква канонізувала його. І тепер зображення Яна Непомуцького на місці його страти, кажуть, наділене дивовижною здатністю – допомагає збутися найзаповітнішим мріям. Я теж загадала!

Старомістські куранти

Старомістські куранти – дивовижний астрономічний годинник, який створений в ті часи, коли люди вірили, що Земля – центр Всесвіту, а Сонце і зірки обертаються навколо неї. Годинник розділений на три частини. Кожної години в верхній частині відчинаються два віконця і в них зявляється процесія з 12 апостолів. Під віконцями знаходиться фігура скелета, який символізує смерть. Перед початком процесії апостолів скелет піднімає руку з пісочним годинником і перевертає його. Є там і інші рухомі фігурки, – півень, турок, який качає головою, честолюбець, що дивиться у дзеркало, ростовщик, що символізує жадібність.

Прогулянковий кораблик на р. Влтава

Неймовірно захоплююче роздивлятися на Прагу, подорожуючи на прогулянковому кораблику по Влтаві. Здається, що місто постійно змінює свої обриси, демонструючи неперевершену архітектуру – готику, бароко, рококо…

Квітнуть магнолії

Чехи дуже цікаво говорять. Довелося змиритися з тим, що у них парфуми – це «вонявки», свіжі продукти – «черстві потравні», гречка – «поганка», огірки – «окурки». Надпис «Позор» означає «Обережно!»

IMG_4139

У Будапешті для нас провели нічну екскурсію по Дунаю. Краса неймовірна та ще й під море шампанського. Вразили за кордоном у кожній країні однаково бездоганні дороги, відсутність сміття, вітрини магазинів мимо яких неможливо пройти, а поза межами міст ми часто спостерігали з вікон автобуса, як пасуться козулі, зайці, фазани, і ніхто їх не чіпає, бо полювати на диких звірів заборонено скрізь.

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Стаття немов знущання.У людей нема часом на хлiб грошей а вони запрошують в Австрiю-Чехiю.Щира подяка вам за зневагу

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: