Охтирська ОДПІ

29 апреля 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Роздрібний акциз сплачується незалежно від форми проведених розрахунків

Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами сплачують акцизний податок незалежно від форми проведених розрахунків (за готівку, із застосуванням банківських платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо).

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції. А у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – є дата надходження оплати за проданий товар.

При цьому платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є особа, яка здійснює реалізацію таких товарів. Виникнення обов’язку із нарахування та сплати акцизного податку у інших осіб Податковим кодексом не передбачено.

Отримали подарунок – задекларуйте його

Фахівці Охтирської ОДПІ повідомляють, що відповідно до п. 174.6 ст.174 Податкового кодексу України подарунки оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за правилами, встановленими для майна, що успадковується. Відповідальність за сплату податку несе особа, яка отримала подарунок.

Нагадуємо, що спадщина та подарунки, оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 17%. Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Втім не підлягають оподаткуванню подарунки, вартість яких не перевищує 50% однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного періоду. У 2014 році ця сума дорівнювала 609 грн, оскільки розмір мінімальної зарплати на 01.01.2014р. становив 1218 гривень.

Звертаємо увагу, що останні день подання обов’язкової декларації – 30 квітня 2015 року.

Зброя без власника в потязі «Миколаїв – Москва»

Сьогодні 28 квітня 2015 0 6 годині ранку під час огляду потягу сполученням «Миколаїв – Москва» в пункті пропуску «Зернове» митного посту «Хутір Михайлівський» фахівці Сумської митниці ДФС спільно з прикордонниками виявили безхазяйну зброю.

У вагоні № 13 в міжстельовому просторі на вентиляційних трубах були сховані пістолет системи «Маузер» та пістолет-кулемет «МП-40», які невстановлена особа намагалася перемістити з України в Росію.

Кінологи Сумської митниці ДФС зброю вилучили актом виявлення знахідок та передали для проведення експертного дослідження.

Сумські митники ДФС виявили самовар часів царської Росії

На митному посту "Бачівськ" Сумської митниці ДФС під час проведення митного контролю автомобілів було виявлено черговий раритетний багаж.

У автівці «Toyota RAV-4» громадянин України намагався перевезти через кордон нашої держави антикварний самовар з 12-ма медалями. На ньому знак виробника братів Баташевих. Самовари братів Баташевих – це найвідоміші самовари царської Росії, які удостоїлися найвищих міжнародних премій, отримували почесні медалі і нагороди.

У власника іншого авто «Opel Vivaro» конфісковано твір друку видавництва до 1945 року, а саме «Мисийные проповеди о пьянстве и бестыдности» видавництва 1910 року.

Своїми діями громадяни України порушили порядок проходження митного контролю в зоні «зеленого коридору» при виїзді з України. Митники склали протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено, адже до переміщення антикварних предметів через митний кордон України встановлено обмеження.

Затверджено нову звітність про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари

Наказом від 25.03.2015 року N 359 Мінфін затвердив форму Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), а також Порядок її складання та подання.

Декларація подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Подається декларація виробником або імпортером підакцизних товарів не пізніше закінчення останньої робочої години дня, в якому спливає граничний строк подання Декларації, – 10 та 25 числа місяця.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 14 квітня 2015 р. та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

На митному посту “Бачівськ» намагалися вивезти раритетні книги

Дві зміни поспіль працівники Сумської митниці ДФС вилучають в осіб, які перетинають кордон України, старовинні книги.

22 квітня 2015 року на митному посту "Бачівськ" Сумської митниці ДФС під час проведення митного контролю в автомобілі «Опель-Астра» в громадянина Молдови виявлено книгу під назвою «саме «Почвоведение» видавництва 1901 року.

23 квітня 2015 року вночі під час проведення митного контролю автомобіля «Рено-мастер» у пассажира, громадянки України, теж вилучено раритетний твір. Жінка не задекларувала при виїзді з митної території України книгу «Milionowy Spadek» видавництва 1894 року.

У відповідності до статті 197 Митного кодексу України «Обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України» та Наказу Мінкультури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002 існує заборона вивезення з України книг видавництвом до 1945 року.

Бібліотечні пам’ятки вилучені у порушників. За даними фактами складені протоколи про порушення митних правил за статтями 471 та 472 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю» і «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення» відповідно.

Щодо запитів на отримання публічної інформації

Охтирська ОДПІ повідомляє, що 10.04.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.03.2015 №309 «Про затвердження Порядку складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходяться у володінні органів Державної фіскальної служби України, форми подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби України», який зареєстрований у Мінюсті України 24.03.2015 за №323/26768.

Порядок та Форму подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби України можна завантажити з офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/63660.html

Спрощення умов ведення бізнесу на законодавчому рівні

Президент України 2 квітня 2015 року підписав Закон №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», який був прийнятий Верховною Радою України 12 лютого поточного року.

Головною метою Закону є дерегуляція господарської діяльності, приведення законодавства в окремих сферах у відповідність до правового поля ЄС.

Законодавчим актом спрощується процедура започаткування та ведення господарської діяльності, скорочуються дозвільні і погоджувальні процедури, зменшується вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання і підвищується рівень захисту прав інвесторів.

Передбачені законом скорочення функцій та оптимізація процедур адміністративного регулювання господарської діяльності нададуть можливість створенню більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні та підвищенню рівня захисту суб’єктів господарювання.

Відповідальність, яка передбачена за порушення правил сплати (перерахування) податків

Відповідно до п. 126.1 cт. 126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ).

Пеня, визначена п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Згідно зі ст. 163 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями (далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені ч. першою ст. 163 прим. 2 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ОСББ повернули неприбутковий статус

Законом України від 18.03.2015 року № 263 доповнено перелік суб’єктів господарювання, які не є платниками податку на прибуток підприємств. До таких підприємств тепер належать також об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків та житлово-будівельні кооперативи. Тобто зазначеним підприємствам повернуто неприбутковий статус.

Також, Законом № 263 встановлено, що повторне внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ (перереєстрація) неприбуткових організацій, які були внесені до Реєстру станом на 1 січня 2015 року, не вимагається.

Крім того, неприбуткові організації, державна реєстрація яких відбулася після 31 грудня 2014 року та до 10 квітня 2015 року, у разі внесення їх до Реєстру протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону № 263 вважаються такими, що внесені до Реєстру з дня їх державної реєстрації.

Зазначені зміни внесені Законом № 263 до пп. 2 пп.133.1.1 п.133.1 ст.133 Податкового кодексу. Закон набув чинності 10 квітня 2015 року.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: