Блакитна нива не тільки для рибних баронів

30 апреля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 8 коммент. | №17(996)

Складається враження, що в найближчому майбутньому в минуле відійде такий вид проведення дозвілля, як риболовство. Ще не так давно мало який хлопчина не чекав з трепетом, коли батько чи дідусь візьме його на рибалку, боявся проспати підйом, готував з вечора наживку і снасті, вчився закидати вудку, слідкувати за поплавком, підсікати улов. Кажуть, що це незрівняне почуття просиджування з вудкою на березі річки чи ставка додає людині і адреналіну, і гормонів радості. Рибалок ще й зараз достатньо серед нас, але одна біда – рибалити ніде. Ганяють їх звідусіль орендатори, які уявили з себе таких собі рибних баронів, для яких закон не писаний. І ні міліція, ні прокуратура, ні інші органи державної влади не можуть раз і назавжди встановити порядок. Стосується це водного об’єкту, який називається «Народною дамбою».

Про ситуацію, що склалася навколо неї, ми писали неодноразово, цитували статті законів, які дозволяють проводити на таких об’єктах любительську рибалку. Але орендар не зважає ні на який здоровий глузд і справа доходить до фізичних розбірок. Рибалкам нічого не залишалося, як створити громадську організацію «Охтирське товариство рибалок-любителів», головою якого обрано Леоніда Сачека. Йому довірили відстоювати права громади в усіх органах державної влади. Наразі конфлікт між рибалками і орендарем Валерієм Ольшанським поглибився тим, що останній на свій бік перетягнув так звану «важку артилерію» у вигляді засвіченого в усіх галузях місцевого багатія В’ячеслава Пелиха, який погодився інвестувати у рибну справу кілька десятків тисяч своїх гривень. Підпорядкований йому засіб масової інформації з натхненням і пафосом описав, як красиво шубовснуло у дамбу скількість там десятків кілограмів малька, куплених за Пелихові гроші. І тепер у Ольшанського «виросли крила», бо його бізнес став під дахом непохитного бізнесмена, який може грошима залагодити будь-яку справу. Але рибалки не здаються і добиваються справедливості. Як саме, розповідає Леонід Сачек:

Л.Сачек- Вже понад два роки ми домагаємося справедливості і дотримання законності на території Народної дамби, але, як бачимо, поки що гроші перемагають. Ще у 2004 році, коли Охтирська РДА давала В.Ольшанському в оренду земельну ділянку, загальною площею 72 га для рибо господарчих потреб, було встановлено для нього обмеження в плані надання громадянам права відпочинку (купання), любительського та спортивного рибальства. Але саме цей пункт договору постійно порушувався, поскільки на дамбі ловити рибу безоплатно не дозволяли та брали необґрунтований розмір плати від 50 до 200 грн. коли невдоволення дійшло до точки кипіння і адміністрація району вирішила знайти компроміс і погодила Ольшанському виділення 10 пільгових місць для інвалідів, чорнобильців і афганців. Орендар виділив ці місця на … бетонних плитах під кутом 45 градусів на схилах берега ставка, а не у традиційних місцях відпочинку. Уявіть собі, як інвалід може спуститися до води по тому схилу? Це ж просто знущання з людей. Після нашого звернення до міжрайонної прокуратури з’ясувалося, що «дії Охтирської РДА щодо погодження пільгових місць для любительського рибальства суперечать вимогам чинного законодавства».

Прокуратура також встановила, що розмір орендної плати за умовами договору не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому і підстави для внесення відповідних змін до договору оренди в частині збільшення орендної плати. Було внесено подання голові РДА щодо усунення вказаних порушень і притягнення до відповідальності винних осіб, приведення у відповідність договору оренди землі водного фонду, скасувати погодження пільгових місць для риболовлі, довівши інформацію до жителів міста через ЗМІ, що загальне водокористування, у тому числі любительське та спортивне рибальство, на даному ставку дозволене безкоштовно. Але це наше право так і залишилося на папері, бо йшов час, змінювалися голови РДА і прокурори, і нікому не було діла до наших проблем.

Чомусь «гальмує» і міліція, якій ми ще у грудні 2014 року передали матеріали, акт і докази щодо незаконного вилову групою осіб, найнятою В.Ольшанський, малька риби з водойми засобами, забороненими законодавством.

Але знову ніяких дій по розслідуванню цієї справи немає. Зараз триває нерест риби, тому промислове і любительське рибальство заборонене у рибогосподарських водоймах згідно з наказом управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Сумській області. На цій підставі рибалок знову проганяють із ставка, хоча в цьому ж наказі в п.6 написано:»В нерестовий період дозволяється любительський лов риби однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в межах населеного пункту».

Ми розуміємо, що орендар повинен утримувати охорону і оберігати водойму від браконьєрів із сітками, електровудками тощо. Але якщо людина прийшла порибалити для душі, поповнити уловом свій раціон, а не «продати, продати, продати», – як пишуть його кореспонденти, то на це вона має повне право.

Наша громадська організація продовжуватиме контроль за діями РДА щодо вжиття заходів по приведенню у відповідність до чинного законодавства договору оренди водойми та умов її використання

 Комментарии (8)

 

 1. Александр пишет:

  Договір з райдержадміністрацією також підкоректовано, виключено пункт про любительске та спортивне рибальство, відпочинок громадян, припис прокуратури також пішов по бороді.
  Ви ох…и до святості, чи що?

 2. Владимир Иванович пишет:

  Уже техническая ошибка исправлена. Лично два дня назад видел паспорт, где адрес водоёма : земли сельских советов. Ольшанский написал заявление и съездил исправить ошибку. Есть у него и заключения экспертов, где черным по белому написано, что водоём находиться за пределами населённых пунктов.

 3. Александр пишет:

  Точно Владимир Иванович, только в паспорте водоема указан г. Ахтырка, можно план города посмотреть, карты Яндекс!!!

 4. Владимир Иванович пишет:

  Кстати, Дамба находится за пределами населённых пунктов даже района. Этот водоём никакого отношения к городу не имеет. Лично проверял все документы арендатора Ольшанского. Относительно “богатеев”, то ваше издание лучше бы промолчало. Владельцы ресторанов, аптек, туризма и т. д. Но всё равно вам не дорасти до уровня бизнеса Вячеслава Пелыха. А просто клевать людей, а потом судиться – удел именно Роксоланы. Кто хочет, тот находит места где порыбачить без проблем. А Сачек лезет именно на арендованные водоёмы. Всем добра и умиротворения!

 5. УК КУ пишет:

  Складається таке враження що троячка у нас царь і бог. йому все дозволено. захватив майже всю охтирку і продовжує захвачувати людські землі паї так і все прилегле до району. І управи ніякої на нього не має. А Леоніду Сачеку хотілося би вірити але він теж ще “той козак”.

 6. УК КУ пишет:

  Да уж… печалька….

 7. салоїд пишет:

  але ж праведному стаду із сітками та електровудками також не потрібно дозволити туди добратись

 8. Олександр пишет:

  Все дуже просто.
  Приходь, закидай та лови. В любий час, обмежень в межах населеного пункту не має. Заборона відсутня. Є в орендаря претензії, хай визиває рибоохорону.
  Рибоохорона нехай складає протокол. Протокол оскаржуємо у суді, витрати покладаємо на рибоохорону. Дуже швидко все прийде до ладу.
  Господар на дамбі потрібен, це беззаперечно. Ольшанський не найгірший варіант.
  При намаганнях вирішити усе силовим способом, 3,14здим охорону і орендаря з кришою. Усе!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: