Сільське господарство: ціну урожаю підрахує осінь

1 мая 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №17(996)

Весняно-польові роботи-2015 наближаються до завершення. Досіяти залишилося тільки гречку та просо. Про особливості нинішньої весни для сільгоспвиробника ми запитали у начальника управління агропромислового комплексу РДА Олександра КЛОЧКА.

Клочко? Коли стартувала весняна посівна компанія? Хто перший почав?

- Посівна кампанія в 2015 році розпочалася 19 березня. Першими вийшли в поле ПСП «Комишанське», ТОВ «Перше травня» та ПП «Довжик».

? Особливості нинішньої сівби: погода, ціни, податки, структура посівів. Яка вартість одного га посівів у порівнянні з минулим роком?

- В цьому році в Охтирському районі буде посіяно близько 3800 га ранніх зернових. На сьогоднішній день іде посів соняшнику, кукурудзи на зерно, сої. За оперативною звітністю господарства вже завершили посів цукрового буряку (250 га), посіяно більше 5000 га соняшника. Це майже 80% до запланованого. Кукурудзу посіяли на 5700 га – 51 % до запланованого.

Посівна кампанія іде гарними темпами, цьому сприяє і погода. Для проведення весняно-польових робіт в 2015 році сільськогосподарськими підприємствами Охтирського району планується витратити близько 129 млн.грн. Здорожчання ПММ, міндобрив, засобів захисту рослин та запчастин суттєво вплинуло на вартість посіву одного гектару. В середньому витрати на 1 га ріллі становитимуть 3012,88 грн. Для порівняння в 2014 році витрати на 1 га ріллі становили 1912,91 грн.

? Як банки ідуть на кредитування посівних робіт? Чи проводиться дрібне кредитування дрібних фермерських господарств?

- Із залученням кредитних коштів склалася досить складна ситуація. В 2015 році суттєво підвищилася відсоткова ставка за користування кредитними коштами. Підвищення відбулося з 21 % в 2014 році до 30 % в 2015 році. В таких умовах господарства не ризикують отримувати кредитні кошти та розраховують на власні обігові кошти. Згідно даних прес-служби Мінагрополітики Міністерством аграрної політики розроблено механізм використання бюджетних коштів на фінансування програми здешевлення кредитів та підтримки тваринництва.

Про це повідомив Міністр Олексій Павленко під час депутатських слухань в Комітеті Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних ресурсів. «300 млн гривень, передбачених на часткове здешевлення кредитної ставки, будуть розподілені, в першу чергу, серед дрібних та середніх виробників з річним оборотом до 10 млн грн. Бюджетну допомогу зможуть отримати 3,6 тисяч підприємств. Сума пільгових кредитів складе 4 млрд гривень», — сказав Олексій Павленко.

Він також наголосив, у державному бюджеті передбачено 250 млн гривень на підтримку тваринництва. Ці кошти будуть спрямовані на здешевлення будівництва ферм та придбання поголів’я ВРХ. Головними одержувачами стануть фермери, оскільки цього року знято обмеження щодо потужності виробництва. Відповідні порядки використання коштів розроблено у Мінагрополітики і затверджено спільно з виробниками та представниками галузевих асоціацій.

Натомість нині документи перебувають на погоджені у відповідних органах державної влади.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: