СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

1 мая 2015 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №17(996)

…ЗА ХАБАРНИЦТВО ЗАТРИМАНО ПРАЦІВНИКА МИТНИЦІ

Служба безпеки України спільно з прокуратурою та підрозділом внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Сумській області затримала працівника митного поста «Велика Писарівка».

Радник податкової та митної справи вимагав гроші від громадян України за безперешкодне проходження вантажів через державний кордон. Під час затримання митник чинив опір правоохоронцям. Співробітники СБУ задокументували п’ять епізодів вимагання та одержання хабарів на загальну суму 1500 доларів США та 32 тисячі російських рублів.

Прокуратурою Сумської області правопорушнику оголошено про підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

…ЗНО ПРОЙШЛО В ОХТИРЦІ

Перше тестування для всіх випускників України відбулося 24 квітня. Всього в країні зареєстровано 1500 пунктів тестування. Вперше за багато років ЗНО пройшло на базі чотирьох охтирських шкіл №1,2,3,5. 950 випускників з Охтирки та Охтирського, Великописарівського та Тростянецького районів перевірили рівень своїх знань української мови та літератури. Одночасно була проведена державна підсумкова атестація. Як повідомив начальник Охтирського відділу освіти Анатолій Тронь, організація проведення ЗНО, підготовка аудиторій – пунктів проведення ЗНО відбулася на належному рівні. Дітей з Охтирського району – 144-х випускників привозили з населених пунктів на шкільних автобусах за бюджетний рахунок. Наступне ЗНО відбудеться з математики 6 червня. Його здаватимуть тільки ті випускники, які мають намір вступати до вищих учбових закладів.

…І ЛИСТИ ПОДОРОЖЧАЮТЬ

Послуги Укрпошти знову подорожчали на 19,5%. Тарифи зросли на пересилання листів, карток, бандеролей, а також на посилки до 10 кг. Поштовики пояснюють це збільшенням витрат на пальне, електроенергію тощо. 90% у структурі витрат – це виплата зарплати і обслуговування мережі. Отриманий від підвищення тарифів дохід Укрпошта обіцяє передусім спрямувати на підвищення листоношам зарплат, які є наразі дуже низькими.

ЧИ ПЕРЕМОЖЕ РЕЄСТР КОРУПЦІЮ?

З 25 квітня 2015 року вступив у силу Закон України «Про запобігання корупції» Основна його суть полягає в тому, що в Україні буде створений електронний реєстр декларацій чиновників. Зараз вони здають декларації в паперовій формі і це, в принципі, заважало аналізувати їх дані з декларацій з даними банківських рахунків. У реєстр же будуть зведені декларації 200 тисяч чиновників. І Антикорупційне бюро, Антикорупційне агентство будуть мати можливість і інструмент, щоб контролювати державних службовців.

…МОЛОЧНІ СУМІШІ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ ДАДУТЬ БЕЗПЛАТНО

Виконком міської ради розглянув клопотання головного лікаря ЦРЛ Петра Збаражського і затвердив порядок безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування дітей перших двох років життя з малозабезпечених сімей. Право на це мають відповідні сім’ї з Охтирки та Охтирського району. Списки дітей складаються дільничними педіатрами та лікарями загальної практики сімейної медицини Охтирської ЦРЛ. Далі ці списки з метою підтвердження статусу сімей, які виховують дітей перших двох років життя, щодо малозабезпеченості, передаються до відділу охорони здоров’я міськради та копії підтверджуючих довідок з управління соцзахисту населення. Список дітей, на яких виділяється безплатне дитяче харчування щомісячно затверджується виконкомом міськради. Дільничні педіатри та лікарі загальної практики виписують дитині харчування на спеціальному рецептурному бланку із штампом «безкоштовно». Видача молочних сумішей проводиться раз на місяць матеріально-відповідальною особою в дитячий поліклініці ЦРЛ. Як зазначила начальник відділу охорони здоров’я Оксана Коваленко, за останні три роки виникла тенденція щодо збільшення кількості дітей із малозабезпечених сімей, які потребують допомоги на харчування, зокрема, у порівнянні з попередніми двома роками – у чотири рази. У списку, затвердженому виконкомом у квітні – 31 дитина.

…ПРО ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК ПОДБАЙТЕ ЗАРАЗ

Сумська обласна рада прийняла програму оздоровлення і відпочинку дітей регіону на 2015 рік. Обсяг її фінансування складає 3,8 млн. грн. З цієї суми 3 млн. передбачені для дітей пільгових категорій і розширення мережі пересувних палаточних містечок, решта – на забезпечення відпочинку їх талановитим і обдарованим ровесникам, студентів-сиріт.

Серйозно ускладнює літню оздоровчу кампанію відсутність її фінансування за рахунок коштів Фонду соцстрахування. Якщо ще два-три роки тому літнім відпочинком на Сумщині було охоплено близько 85% усіх дітей, то у нинішньому році буз підтримки держави таких набереться всього 55,4%.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: