Якого тарифу на воду нам чекати

1 мая 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №17(996)

З 1 травня підвищуються тарифи на холодну водопровідну воду

Згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, тарифи розділено на чотири групи. У кожній області встановлюють тарифи однієї з цих груп.

У першій групі вода подорожчає з 4 до 6 гривень за кубометр, у другій – від 6 до 8 гривень, у третій – з 8 до 9 гривень, у четвертій – становитиме понад 10 гривень за кубометр.

Серед причин подорожчання холодної води називають зростання вартості електроенергії та курсу долара, що призвело до зростання вартості валютних кредитів для водоканалів. Про складові водного тарифу розповідає керівник Інституту міста Олександр СЕРГІЄНКО:

Сергієнко- У тарифі на постачання води значна частка належить вартості електроенергії. Що більша глибина, з якої доводиться качати воду, то більше енергоресурсів на це витрачають. Саме тому тарифи в різних містах різняться.

Крім того, в тариф на водопостачання включено й низку інших пунктів. Загалом, туди підприємства включають усі валові затрати. Приміром, закладають у тариф втрати при транспортуванні на рівні до 40%!. Тобто в нас роками не ремонтують та не замінюють трубопроводів, а ми платимо за дірки в них. Чи, скажімо, у Києві до тарифу включили 3% за повірку лічильників. Виходить, що сім’я з чотирьох осіб за повірку одного лічильника платить вчетверо більше, ніж особа, яка живе сама. Нелогічно включати в тариф і вартість валютних кредитів, які мали б сплачувати самі водоканали зі своїх прибутків, а не включати витрати на них у собівартість.

? Виходить, що водоканали зовсім не зацікавлені в тому, щоб економити?

- Так. Оскільки вони можуть включати всі витрати у собівартість, то не вважають за потрібне витрачатися на технічне переоснащення, яке б дало змогу економити електроенергію та знизити втрати води при транспортуванні.

? Як вирішуються такі питання в Європі?

- У цивілізованому світі монополістів, якими є водоканали, держави обмежують, встановлюючи максимально допустиму ціну. І ці підприємства, щоб більше заробити, змушені думати, як скорочувати свої витрати. А у нас НКРЄКП замість того, щоб захищати інтереси населення та обмежувати водоканали, затверджує ті тарифи, які вони пропонують. І це велика несправедливість. Бо врешті-решт знову обдирають найбідніших.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: