Консультує нотаріус: оформлення спадщини (права на спадщину)

2 мая 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №17(996)

Продовження. Початок в №15

І.ЗіньковскийСпадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на неї. Якщо спадщину прийняли кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Спадкоємець, який прийняв у спадщину нерухоме майно, обов’язково має звернутися до нотаріуса для надання йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Якщо спадщину прийняли кілька спадкоємців, свідоцтво видається також на ім’я кожного з них із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців. Таке свідоцтво про право на спадщину видається після шести місяців з моменту його відкриття. Успадковане рухоме майно спадкоємець зобов’язаний зареєструвати в органах, що здійснюють державну реєстрацію рухомого майна.

4 березня 2015 року були внесені деякі зміни до законодавчих актів України щодо забезпечення права на спадкування. Так, громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, в зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій мають право безперешкодно оформляти спадщину на всій території України без прив’язки до останнього місця проживання спадкодавця чи розташування нерухомого майна. Місцем відкриття спадщини в даному випадку вважати місце подання першої заяви спадкоємців. На підставі отриманої першої заяви нотаріусом заводиться спадкова справа, яка підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі.

Важливими також вважаю зміни, які вступили в дію в поточному році та стосуються оплати при вчиненні нотаріальних дій (в тому числі переоформлення спадщини, купівлі-продажу, дарування, тощо). Платежі, які раніше перераховувалися за межі місцевого бюджету, на сьогоднішній день перераховуються в місцевий бюджет, тобто в бюджет Охтирського району і будуть використані для потреб сільських та селищних громад.

І наостанок кілька слів щодо своєчасного звернення громадян в разі смерті їх рідних, близьких людей. Дуже часто громадяни звертаються за консультацією щодо оформлення спадщини уже після спливу 6-ти місячного терміну після смерті, тобто пропустивши строк для подачі заяви про прийняття спадщини. В такому разі їм потрібно звертатися до суду за продовженням строку для подачі заяви про прийняття спадщини.

Тому ще раз наголошую про звернення до нотаріуса чи уповноваженого працівника відповідної сільської ради за консультацією на протязі 6-ти місяців після смерті спадкодавця.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: