Шукаємо правду – ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА: Український вимір

2 мая 2015 | ІСТОРІЯ | 6 коммент. | №17(996)

Усі роки незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським зразком. Результатом цього стало домінування Історичних міфів та посилений вплив Російської Федерації на громадське й політичне життя в Україні. 22 листопада 2004 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни. Потреба змінити акценти у святкуванні зумовлена усвідомленням місця України та ролі українського народу в Другій світовій війні. За матеріалами Українського інституту національної пам’яті, наводимо кілька фактів з історії цієї великої трагедії XX століття.

1. У Другу світову війну було втягнуто 80% людства, бойові дії вели на територіях двох третин існуючих на той час держав. Найбільший воєнний конфлікт XX століття розпочався з вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі 1 вересня 1939 року, а закінчився 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії. Під час тієї війни були скоєні найбільші злочини проти людяності й уперше застосували атомну зброю. Це й спонукало створення ООН (Україна — один із її засновників) і формування сучасної системи міжнародних відносин.

2. Український вимір Другої світової війни не обмежувався лише боротьбою Вермахту та Радянської армії на українській території, як це традиційно подає радянська історіографія. В Україні вели не одну, а кілька воєн: німецько-польську 1939—1945 років; неоголошену польсько-радянську 1939 року, відому як «Визвольний похід в Західну Україну»; у 1940—1945 роках радянсько-румунську, яка почалася з радянського вторгнення в Бессарабію та Буковину 1940-го; німецько-радянську 1941—1945 років, відому як Велика Вітчизняна війна; підпільну німецько-українську (1941—1944 рр.); регулярну і підпільну радянсько-угорську (1941—1945 рр.); підпільну польсько-українську (1942—1947 рр.); підпільну радянсько-українську (1939—1954 рр.). Усі ці конфлікти мають безпосередній стосунок до Другої світової війни, оскільки були спровоковані нею.

3. Другу світову війну 110—120 тисяч українців зустріли у лавах Війська Польського і розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч із них загинули впродовж першого місяця війни. Тоді ж бомбардувань зазнав Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Львів пережив подвійну облогу нацистськими та радянськими військами.

clip_image0024. СРСР вступив у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. Цього дня радянські війська ввійшли в Польщу і окупували Західну Україну та Західну Білорусь. Упродовж двох років Москва була союзницею Берліна, що у 1940 році ледь не призвело до війни Великої Британії та Франції проти СРСР.

Нацистсько-комуністичний союз був розвалений 22 червня 1941 року німецьким вторгненням в СРСР. Упродовж кількох років Україна перебувала під окупацією військ Третього Рейху. Український напрямок був головним на Східному фронті: тут діяло 50—75% всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.

5. Нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Але якщо злочини проти людяності Третього Рейху засудили, то визнання злочинів комуністичного режиму ще триває. Найбільш відомі з них: Катинський розстріл, знищення політв’язнів у Західній Україні, підрив Дніпрогесу, використання в боях неозброєних селян, депортація українців і кримських татар.

6. Для України Друга світова війна — національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. Україна зазнала надзвичайних втрат унаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинули 3—4 мільйони військових, підпільників і цивільних, 4—5 мільйонів цивільних померли через окупаційний террор та голод у тилу, майже 5 мільйонів жителів евакуювали або примусово вивезли до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом втрати України (українців та інших народів) становили 8—10 мільйонів осіб. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок.

 Комментарии (6)

 

 1. вова со львова пишет:

  Вот оно рыло современной Укрины. https://twitter.com/vesti_kpss/status/595927352900718592

 2. вова со львова пишет:

  Знаю одно, немец захватил Эуропу за несколько месяцев, вооружил ее и направил быдло на СССР. Наши отцы дали всем кизды.Так что это победа нашего народа,но никак не польского,не бандервского,не румунского,не венгерского.Да победу ковали и сша и англия,остальные просто лузеры. Так что ознаки Победы не знак наркомана и не ленточка психбольницы,а ознака Ордена Славы.

 3. прохожий пишет:

  А вообще мало здесь смешного , бедная Украина , идёт полная дебилизация мозгов и подсознания – вместо Знамени Победы и гвардейской (георгиевской) ленты – они впаривают мак , вместо истории Великой Отечественной – идёт полное искажение правды .Если наши потомки будут воспитываться на таких вот дебилоидных статьях , которые пишут те , которые явно не в своём уме, то будущее точно станет первобытным.

 4. Пионер пишет:

  СРСР вступив у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини.

  Як назвати автора оцього?Божевiльним?Ворогом людей?примiтивним провокатором?

 5. Александр Мельников пишет:

  Вы наверное чего то там обкурились. Вам нужна консультация нарколога города Ахтырки Константина Легиньковского и как можно скорее!

 6. прохожий пишет:

  Начните с того , что бы начать разбирать многоэтажки , они ведь тоже советские .

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: