Держуправління: чиновників знову скорочують

7 мая 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №18(997)

До кінця року в Україні скоротять близько 60 тисяч держслужбовців, або кожного п’ятого. Ще 30 тисяч працівників допоміжних підрозділів міністерств і відомств втратять статус держслужбовця. Плани уряду коментує експерт Ініціативної групи «Реанімаційний проект реформ» Микола ВИГОВСЬКИЙ:

Виговський- Скорочення чиновників у центральних органах влади має відбуватися у комплексі з реформою децентралізації. Тоді багато функцій, що їх виконують держслужбовці, перейде органам місцевого самоврядування. Зараз держслужбовці надають понад 1,5 тис. адміністративних послуг. Для прикладу, заправку вогнегасників може здійснювати лише працівник Державної служби з надзвичайних ситуацій, тоді як цю і інші схожі послуги може надавати бізнес на основі ліцензії. Треба негайно впроваджувати систему електронного урядування. І тоді функції, що їх виконують 10-20 людей, спокійно виконуватиме комп’ютерна програма.

- І держава зекономить на зарплаті чиновників?

- Ні, зарплатний фонд залишиться без змін, завдяки чому у держслужбовців підвищиться зарплата. Тож очікується підвищення і фаховості виконавців. Держслужбовців треба брати на роботу суто на конкурсних засадах. На посадах у центральних органах влади повинні працювати не ті, хто потрапляє туди за політичними квотами чи з мотивів особистої відданості, а найкращі спеціалісти у своїй галузі.

До відома

На сьогодні в Україні налічується понад 300 тис. Держслужбовців і 100 тис. Посадовців органів місцевого самоврядування.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: