Охтирська ОДПІ

7 мая 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Використання РРО платниками єдиного податку

Платник єдиного податку, здійснює розрахунки через рахунки в банківських установах, чи застосовувати РРО?

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» РРО та РК не застосовуються при виконанні усіх банківських послуг, крім операції з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу.

Чи обов’язкового використовувати РРО підприємцю (фізособа – платник єдиного податку 2 групи), що займається виробництвом продукції, яку потім реалізує за готівку?

Пунктом 296,10 ст. 296 ПКУ передбачено, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО. У всіх інших випадках платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосувати РРО.

Чи потрібно застосувати РРО фізособі-підприємцю, платнику єдиного податку, що надає послуги по ремонту техніки та здійснює роздрібний продаж запчастин?

Пунктом 296,10 ст. 296 ПКУ передбачено, що фізичні особи- підприємці- платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосують РРО. У всіх інших випадках платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосувати РРО. Таким чином, при наданні послуг та проведенні розрахункових операцій в готівковій формі, необхідно застосувати РРО.

Чи необхідно застосувати РРО при продажу квитків, якщо перевезення пасажирів автомобільним транспортом здійснює юридична особа-перевізник?

Відповідно до п. 4 ст. 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» РРО та РК не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

Встановлення норм щодо застосування або незастосування РРО в інших законах не допускається.

Тобто дія п. 4 ст. 9 Закону про РРО поширюється на операції з продажу проїзних і перевізних документів, якщо вони роздруковуються на бланках суворої звітності.

Сільськогосподарське підприємство надає сільськогосподарські послуги, які підпадають під спеціальний режим (оранка) при цьому, замовники цих послуг розраховуються готівкою. Чи необхідно застосувати РРО?

Законом від 28.12.14 № 71 «Про внесення змін до ПКУ та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до ПКУ і, зокрема Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Згідно з п. 1 ст. 9 Закону РРО та РК не застосуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організації з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Таким чином підприємства, які надають послуги та проводять розрахункові операції в готівковій формі, мають застосовувати РРО.

Яким чином можна дізнатися, чи касовий апарат, який використовується, може звітувати по кожному чеку?

Статтею 12 Закону України від 06.07.95 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника. РРО,що сторцює контрольну стрічку в електронній формі, повинен забезпечувати згідно з технологією, розробленою національним банком України та погодженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, контроль відсутності спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції, копії розрахункових документів, які на ній містяться, можливість ідентифікації зазначеного реєстратора на такій стрічці. З метою перевірки РРО щодо використання функцій передачі до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані необхідно звернутися до центру сервісного обслуговування для перевірки версій програмного забезпечення на предмет можливості передачі вказаної інформації.

На Сумщині у пастора церкви баптистів вилучено старовинну скрипку

На митному посту «Бачівськ» сумські митники вилучили старовинну скрипку – музичний інструмент німецького мануфактурного виробництва кінця ХІХ століття.

Фахівці Сумської митниці ДФС опри огляді автомобіля «MITSUBISHI GRANDIS» на передньому сидінні автомобіля встановили інструмент, який має історичну цінність. Власник автомобіля виявився пастором євангельських християн баптистів м. Умань. Скрипку він віз у фабричному футлярі, не приховуючи.

У своїх поясненнях громадянин вказав, що не знав, що цей предмет може бути історичною або культурною цінністю. Тому і обрав формою проходження митного контролю при виїзді з України до Росії зону спрощеного митного контролю «Зелений коридор». Проте, вивозити предмети, які мають історичну чи культурну цінність суворо заборонено законом. Скрипка вилучена і передана на експертизу.

Дії чоловіка кваліфікуються за статтею 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю» .

Романа Насірова призначено Головою Державної фіскальної служби України

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 травня 2015 року №424-р Романа Насірова призначено Головою Державної фіскальної служби України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 травня 2015 року №425-р Сергія Білана призначено першим заступником Голови Державної фіскальної служби України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 травня 2015 року №426-р Костянтина Лікарчука призначено заступником Голови Державної фіскальної служби України.

Затверджено новий реєстр РРО

Державна фіскальна служба України наказом від 27.04.2015 N 302 затвердила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Реєстр розрахункових операцій ведеться в цілях:

- застосування в Україні РРО, які випускаються серійно та відповідають встановленим вимогам і пройшли державну реєстрацію;

- виведення із експлуатації РРО, які не відповідають вимогам нормативних документів.

Новий Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.

Мешканці багатоповерхівки сплачують земельний податок

Відповідно до п. 287.8 ст. 287 ПКУ власник нежилого приміщення сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Згідно з п. 286.6 ст. 286 ПКУ за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Таким чином, фізична особа- власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Строки сплати єдиного податку для сільгосптоваровиробників

Відповідно до пп. 295.9.2 п. 295.2 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у 1 квартал – 10 відсотків; у кварталі – 10 відсотків; у 3 кварталі – 50 відсотків; у 4 кварталі – 30 відсотків.

Платники єдиного податку четвертої групи утворені протягом року шляхом злиття, приєднання або перетворення у звітному податковому періоді, у т.ч. за набутні ними площі нових земельних ділянок, вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося утворення (виникнення права на земельну ділянку), а надалі – у порядку, визначеному пп. 295,9,2 п. 295,9 ст. 295 ПКУ.

Платники єдиного податку четвертої групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки (пп. 295.9.8 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).

Яка дата вважається датою подання заяви про застосування спрощеної системи, якщо її надіслано поштою.

Якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена поштою, то датою подання такої заяви вважається дата її надходження до органу фіскальної служби, яка проставляється на першому аркуші оригіналу документа.

Відповідно до пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

- Особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- Надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

- Державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Автомат з продажу товарів(послуг) відноситься до РРО, якщо через нього здійснюється продаж товарів.

Відповідно до статті 2 Закону України від 6 липня 1995 року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» автомат з продажу товарів (послуг) – реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

До засобів електронних автоматів, які реалізують фіскальні функції, належать такі їх складові частини: фіскальний блок, пристрій приймання готівкових коштів і видачі здачі (за необхідності); зчитувач платіжних карток (за необхідності); пристрій відображення фіскальної інформації.

Автомат повинен забезпечувати зчитування інформації з фіскальної пам’яті за допомогою сервісних технічних засобів у разі виходу з ладу інших складових частин фіскального блока.

Автомат з продажу дозованих товарів або їх дозуючі пристрої повинні бути включені до державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні, і мати відповідний сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки.

Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій електронними автоматами визначено Рішенням державної комісії з питань впровадження електронних систем від 27.06.02 № 13.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: