Декомунизация: перейменування по закону

8 мая 2015 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | 1 комментарий | №18(997)

В Україні ухвалено закони про декомунізацію, аби попрощатися із залишками радянського минулого. Зокрема, перейменуванню підлягають понад 40 українських міст, сотні вулиць, площ і бульварів.

МагераЗаслужений юрист України, заступник голови ЦВК Андрій МАГЕРА розповідає, яким чином буде проходити декомунізація держави:

- Йдеться про перейменування не лише населених пунктів і вулиць, але й про області та райони. В зв’язку з тим, що перелік усіх наших областей записано в 133-й статті Конституції, то щоб перейменувати будь-яку з них, зокрема Дніпропетровську і Кіровоградську, потрібно вносити зміни у відповідний розділ Основного Закону. А це процедура досить об’ємна.

По-перше, потрібна ініціатива відповідного конституційного законопроекту – це може зробити або Президент, або щонайменше 150 народних депутатів.

По-друге, Верховна Рада повинна направити його в Конституційний Суд, щоб там його перевірили на відповідність процедурним моментам.

Третій етап – попереднє схвалення в парламенті, за яке мають проголосувати не менше 226 депутатів. На наступній парламентській сесії уже можна ухвалювати закон про внесення змін до Конституції в цілому при підтримці не менше 300 голосів. Президент не має права накладати на нього вето і зобов’язаний його підписати. Документ набуває чинності після опублікування його в «Голосі України».

Перейменування міст, сіл, селищ і районів – це прерогатива Верховної Ради. Парламент приймає не закон, а постанову з цього приводу. Не обов’язково навіть проводити для цього місцевий референдум.

Якщо говорити про перейменування площ, вулиць, бульварів тощо – це прерогатива міської, сільської або селищної рад.

 Комментарии (1)

 

  1. прохожий пишет:

    Это не ” декоммунизация”-это дебилизация!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: