НОВОСТИ

8 мая 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №18(997)

ДЕШЕВОГО ЦУКРУ НЕ ЧЕКАЙТЕ

Уряд підвищив мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор з буряків нового врожаю. Підвищення заплановане на 30% і 37% – до 445 грн. та 6,45 тис. грн. за тонну відповідно. Собівартість вирощування буряків та виробництва цукру істотно зросла. Скажімо, останніми роками врожайність цукрових буряків підвищилася у п’ять разів завдяки використанню імпортного насіння, якісних мінеральних добрив, засобів захисту рослин. Зростання мінімальних цін на цукор з буряків нового урожаю пов’язане також з девальвацією гривні. Нагадаємо, що нижче від мінімального рівня цін суб’єкти підприємницької діяльності реалізовувати продукцію не можуть.

Встановлені мінімальні ціни дуже низькі. Наприклад, вартість цукру від виробника з усіма витратами на виробництво на сьогодні становить 12 тисяч за тонну, тобто 12 грн. за кілограм. Це майже вдвічі вище, ніж встановив Кабмін. Якщо гривня буде стабільна щодо долара, то роздрібна ціна на цукор з буряків нового врожаю втримається на межі 14 грн. за кілограм. Але понад 25 грн. вартість цукру не сягне.

МОЖЕ, ІНОМАРКИ ПОДЕШЕВШАЮТЬ?

Вперше спеціальні мита на іномарки з бензиновим двигуном почали діяти два роки тому. В 2014 році після рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) відбулося зниження ставок мита з 6,46% до 4,31%. У квітні цього року – ще одне зниження – до 2,15% для автомобілів з двигуном об’ємом 1-1,5 літра, а для об’єму 1,5-2,2 літра – до 4,32%. Ще через рік, відповідно до плану МКМТ, має відбутися останнє, третє зниження ставок спецмита на імпортні машини.

Ті легкові автомобілі, які будуть завозитися в Україну зараз, мають подешевшати на 3-4%. В грошовому еквіваленті сума залежить від марки автомобіля. Якщо людина купуватиме «Range Rover», то знижка може бути в межах 3-4 тисяч доларів, якщо скажімо «Renault», то зекономити можна близько тисячі доларів. Що стосується старих автомобілів, то відповідно до угоди з ЄС, з 2016 року в Україну буде заборонено імпорт автомобілів, що не відповідають ековимогам рівня, не нижчого ніж Євро 5. Це значить, що навіть після скасування всіх акцизів і податків, ввезти до нас машину віком понад п’ять років буде неможливо.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: