НОВИНИ

10 мая 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №18(997)

СПИРТ ШЕДЕВШЕ, А ГОРІЛКА НІ

З 1 квітня спирт подешевшав на 9%. Державне підприємство «Укрспирт» зменшило вартість декалітра спирту на 25 гривень – до 240 гривень, хоча з 1 березня підприємство підвищило ціну на 87 гривень. Пояснюють такі цінові коливання вартістю сировини і енергоресурсів, які використовують на виробництві. На початку березня зерно коштувало 3500-4400 грн. за тонну, а тепер стабілізувалося на ціні 3200 за тонну, що дало можливість здешевити спирт.

Проте здешевлення спирту на думку експертів, не вплине на вартість горілки. Адже якщо з літра спирту виходить 5 пляшок горілки, то зменшення ціни означає, що пляшка горілки подешевіє лише на 50 копійок.

ДОРІГ ЧЕКАТИМЕМО ЩЕ 5 РОКІВ

Цього року уряд планує витратити на поточний ремонт доріг до 1 млрд. грн. Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський пообіцяв вивести корупцію в «Укравтодорі». Це відомство буде тільки замовляти будівництво доріг, а здійснювати його стануть приватні інвестори. Перша ділянка платної траси проляже до польського кордону – Львів-Краковець. У цілому ж європейські дороги в Україні з’являться не раніше 2010 року зазначив чиновник.

ЛІС-КРУГЛЯК ЗА КОРДОН НЕ ПУСТЯТЬ

Парламентарі мають намір розглянути проект закону, яким вводиться мораторій на продаж лісу-кругляка, заборонити продавати за кордон нашу деревообробну сировину строком на 10 років. Мовляв, її збувають за безцінь, а потім доводиться купувати втридорога імпортну продукцію, виготовлену з нашого ж дерева. Зате планується залучити інвесторів вкладати гроші у наші ресурси. Завдяки цьому законопроекту народні обранці планують реанімувати вітчизняну деревообробну промисловість, створити нові робочі місця, зупинити корупцію, пов’язану з експортом і врятувати навколишнє середовище від масового знищення.

ВІД ЗАРПЛАТИ ДО ЗАРПЛАТИ

Як свідчить соціологічне опитування від компанії «Research&BrandingGroup» узагалі не мають заощаджень 38% українців. Ще 10% громадян, у разі втрати постійного доходу, грошей вистачить менш ніж на місяць. На два місяці заощаджень мають 12% опитаних, на 3-4 місяці – 7%, на 5-6 місяців – 5%. А от на 7-12 місяців відкладених коштів вистачило б лише 1% громадян, більш ніж на рік – також 1%. Традиційно вважається, що достатнім рівень заощаджень є, якщо їх вистачає на рік за умови втрати роботи та збереження рівня споживання. Цього часу зазвичай вистачає, щоб людина знайшла собі новее місце роботи.

ВОДІЙСЬКІ ПРАВА ЯК У ЄС

До 2017 року Кабмін запровадить водійські права формату Євросоюзу. Уряд уже схвалив план імплементації відповідної директиви ЄС. Документ передбачає єдині для усіх держав – членів ЄС положення щодо видачі національних посвідчень водія для забезпечення їх взаємного визнання і, як наслідок, подальшого спрощення вільного пересування громадян між державами – членами ЄС. Директива передбачає встановлення єдиних для всіх країн термінів медоглядів водіїв, запроваджує вимоги щодо базової кваліфікації та підготовки осіб, які приймають іспити на право керування транспортними засобами, а також уніфікує вимоги до екзаменів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: