Що примушує шукати політичного притулку?

10 мая 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 2 коммент. | №18(997)

Кількість прохачів політичного притулку з України збільшилася за один рік у понад 10 разів. Такі цифри оприлюднило агентство ООН у справах біженців. Кому дають статус біженця, розповідає член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

В.Яворський- На мою думку, є дві основні причини такого різкого зростання кількості політичних біженців з України. Перша виникла на початку 2014-го, коли тривали протести проти режиму Януковича і багато політичних активістів, яких переслідували за їхню громадську позицію, вирішило звернутися до країн ЄС про політичний притулок.

Друга – це події на Донбасі, коли тамтешні жителі, що не бажають переїжджати в інші області України, намагаються влаштовуватися за кордоном. Однак таким людям дістати статус політичного біженця вкрай непросто, більшість з них дістануть відмови.

Треба довести міграційним службам країни, у якій просиш політичного притулку, що в своїй країні ти зазнаєш переслідувань за свою громадську позицію. Крім того, треба довести, що переїзд в інший регіон рідної держави не розв’яже твоєї проблеми. Лише за таких обставин є шанси дістати статус політичного біженця.

Цей статус не лише дає право легально жити і працювати за кордоном. Надання політичного притулку в ряді розвинених держав, таких, як Німеччина чи Швеція, передбачає чималий обсяг щомісячної фінансової допомоги біженцеві, який дає можливість винаймати житло та харчуватися, навіть якщо у людини немає роботи. Тож не дивно, що така величезна кількість людей у цілому світі прагне довести, що їх переслідують у рідних державах через їхні політичні переконання.

ЦИФРИ

866 – тис. осіб у світі просили в 2014 році політичного притулку в інших країнах, що на 45% більше, ніж у 2013 році.

З них: 16 – тис. – з України. Для порівняння, у 2013 р. – 1400 осіб.

173 – тис. осіб з усього світу звернулися до німецьких міграційних служб з проханням про політичний притулок.

 

 Комментарии (2)

 

  1. Всезнайка пишет:

    “Біженство” та “політпритулок” – це різні речі і надаються вони на різних підствах та з різними пакетами документів. Соромно, пане Володимир, такій людині цього не знати.

  2. Пионер пишет:

    Треба спитати у пана Володимира.Чому не повертається додому “перша причина”.
    Панди вже не ма давно.А люди все тiкають i тiкають.Так в мене думка що пан Володимир верзе щось не те.А може вiн не знає в що перетворили нашу Україну?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: