Охтирська ОДПІ

19 мая 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

У провідника з дитячими колясками вилучено електроприлади

При здійсненні митного контролю на станції Конотоп потягу сполученням «Москва-Київ» фахівці Сумської митниці ДФС виявили «брехливого» провідника.

Митники запропонували чоловіку добровільно задекларувати відомості про товар, валюту та цінності, які підлягають обов’язковому декларуванню та які він переміщує через митний кордон України. Провідник «чесно» включив до митної декларації 100 доларів США, 4 дитячі коляски та 10 пляжних сумок загальною вартістю 500 євро.

Але у спеціалістів ДФС закралася підозра, що це не всі товари, які є у провідника. Під час фактичного огляду ручної поклажі, який знаходився в п’яти валізах, було встановлено, окрім задекларованого товару, ще майже 40 протиугінних засобів російського виробництва.

Багаж у неправдивого провідника митники конфіскували, а також склали протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

Якщо прострочили сплату ЄСВ: самостійно нараховуємо пеню

Відповідь на це питання дає ч. 2 ст. 25 Закону про ЄСВ. Там сказано: у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платник зобов’язаний самостійно обчислити й сплатити їх із нарахуванням пені в порядку й розмірах, визначених цією статтею.

Отже, разом із перерахуванням недоїмки (недоплаченої суми) за внесками потрібно сплатити ще й пеню, – роз’яснюють у ДПІ у м. Сумах.

Порядок розрахунку прописано ч. ч. 10 та 13 ст. 25 Закону про ЄСВ: пеню нараховують із розрахунку 0,1 % від суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Сумські митники ДФС затримали філателіста з колекцією марок

Фахівці ДФС Сумщини під час здійснення митного контролю в пункті пропуску «Конотоп» в потязі «Київ-Москва» у пасажира вилучили колекцію марок.

Громадянин України у митній декларації вказав, що ніяких товарів та предметів, переміщення яких через державний кордон України обмежено або заборонено, він у своєму багажі через митний кордон України не переміщує.

При огляді ж рюкзака з особистими речами чоловіка було виявлено зелену книжку з надписом «Почтовые марки». В книжці нарахували 61 марка. Серед них були марки часів СРСР, NICARAGUA AEREO та Magyar posta.

Митники кваліфікували дії філателіста як порушення митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення», про що складено протокол. Колекція конфіскована, її цінність встановить експертиза.

Нова форма звітності по ЄСВ.

З 30 квітня 2015 р набрав чинності наказ Мінфіну України від 14.04.2015р №435, яким затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Затверджено нову форму Звітності про суму нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, який подається вперше з 01ю06.2015р. (тобто зі звітності за травень).

Отже, за квітень 2015р. звітність з єдиного внеску подається за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 454.

Зміни щодо кредитних зобов’язань

З 07.05.2015р набрали чинності внесені до Податкового кодексу України зміни щодо кредитних зобов’язань )Закон України від 09.04.2015 № 321-V111), якими встановлено, що доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням платником податку своїх зобов’язань за договором кредиту (позики), не включаються до розрахунку загального місячного (річного)оподатковуваного доходу за умови, що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики).

Також не включаються до такого розрахунку сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійними рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності та основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, сума, яка отримується платником податку внаслідок продажу права вимоги на депозит, а також основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у т.ч. фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти.

Не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом нацбанку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривни, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом станом на 01.01.2014р, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Ця норма застосовується до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 01.01.2014р та поширюється на операції з прощення (анулювання) заборгованості, що здійснювалися починаючи з 01.01.2015р.

Звільнення від оподаткування лікарських засобів та медичних виробів

З 07.05.15 набрали чинності зміни, внесені до підрозділу ХХ Податкового кодексу України Законом України від 09.04.2015р № 332- V111, якими тимчасово, до 31.03.2019р. звільнено від оподаткування ПДВ:

· Операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів та медичних виробів, внесених до вищезазначених реєстрів;

· Операції з постачання (передачі) лікарських засобів та медичних виробів, що були ввезені та/або поставлені на митній території України, у систем охорони здоров’я від центрального органу виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я та/або від державних підприємств., створених за наказом цього центрального органу виконавчої влади, до кінцевого споживача (пацієнта) у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

Визначено умови застосування такої пільги.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: