Дорога помилок не прощає

21 мая 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №20(999)

За 5 місяців 2015 року на автодорогах та вулицях населених пунктів Охтирського району Сумської області в автопригодах потерпіли 7 неповнолітніх учасників дорожнього руху. Травми різного ступеня важкості отримали діти віком від 8-х до 15-ти років.

Аналіз дитячого дорожньо-транспортного травматизму свідчить, що в травні кількість автопригоди з участю найменших учасників руху зросла, про що розповідає інспектор ВДАІ м.Охтирки і Охтирського району ст. лейтенант міліції Олег Пасюга

Олег ПасюгаНагадуємо, що у турботі про безпеку життя дітей немає і не може бути "крайніх". Насамперед, відповідальними мають бути батьки. Не рідко вони купують підліткам мото- та велотранспорт, не подбавши належним чином про наявність у юних водіїв навичок безпечного керування транспортним засобом, не контролюють дозвілля дитини. Трапляються випадки, коли дорослі бездумно дозволяють неповнолітнім сідати навіть за кермо автомобіля.

20.04.2015 о 15.25 в с. Грунь Охтирського району 15-річний місцевий житель, керуючи автомобілем (без посвідчення водія?!) допустив наїзд на бетонну плиту. Внаслідок ДТП водій та три неповнолітніх пасажира з різними тілесними ушкодженнями були доставленні Охтирської районної лікарні

13.05.2015 близько 16 год. 00 хв. в с. Сонячне Охтирського району місцевий житель керуючи автомобілем САЗ 3305 допустив наїзд на неповнолітніх пішоходів, які знаходились на узбіччі дороги. Внаслідок ДТП 1 пішохід загинув та 2 пішохода отримали тілесні ушкодження. Наразі правоохоронними органами встановлюються причини та обставини ДТП.

Закликаємо батьків подбати про безпеку своїх дітей, зокрема, якомога частіше їм нагадувати правила безпеки на вулиці та навчити їх наступним елементарним правилам:

- ходити необхідно тільки тротуарами або пішохідними доріжками, а там, де їх немає – узбіччям на зустріч транспорту;

- користуватися пішохідними переходами, попередньо переконавшись у тому, що транспорт пропускає пішоходів;

- поза населеним пунктом, де немає розмітки переходити проїзну частину можна тільки у тих місцях, де добре видно дорогу в обидві сторони;

- не можна перебігати дорогу! При переході не треба зупинятися чи затримуватися, якщо не встигаєте завершити перехід – потрібно чекати на розділовій смузі, поки проїде транспорт;

- чекати маршрутний транспорт необхідно на зупинках або на тротуарі, не виходячи на дорогу;

- сідати і виходити з транспорту можна лише при повній його зупинці;

- не можна бавитися на дорозі, навіть у дворах чи вулицях, де автомобілі з’являються рідко;

- при виході з автобуса необхідно дочекатися його від’їзду, переконатися у відсутності іншого транспорту і лише тоді переходити дорогу.

Також потрібно роз’яснити дітям, які будуть кататися на велосипедах, де це дозволено робити. Зокрема, дітям, які не досягнули 14-річного віку, категорично забороняється виїжджати на велосипедах на проїжджу частину вулиці. Крім того, якщо батьки не впевнені у навиках своїх дітей, тоді не слід купувати їм таких дорогих «іграшок». Невиконання цих рекомендацій може призвести до нещасного випадку.

Варто наголосити, що діти доволі часто потерпають у дорожньо-транспортних пригодах, будучи пасажирами автомобілів. Відтак, батьки або ж інші особи, які керують транспортними засобами, повинні бути особливо уважними за кермом, якщо у транспорті є діти. Водночас, в автомобілях мають бути обов’язково облаштовані дитячі сидіння для перевезення дітей.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: