Прокуратура розглядає звернення громадян

21 мая 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №20(999)

Як відбувається процес розгляду звернень громадян, інформує Охтирський міжрайонний прокурор Ю.Слабунова.

Ю.СлабуноваПри розгляді звернень працівники прокуратури керуються Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», Інструкцією про порядок розгляду і вирішення звернень з особистого прийому в органах прокуратури України, яка затверджена наказом Генерального прокурора України № 9гн від 27.12.2014.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про прокуратуру», прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

У разі отримання звернень, поставлені питання в яких не відносяться до компетенції прокуратури, вони в 5-денний строк направляються за належністю до інших органів державної влади, контролюючих органів, судів тощо.

У таких випадках при прийняття письмово повідомляється заявнику.

Статтею 12 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством і законодавством про захист економічної конкуренції.

Вимоги до звернення:

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання громадянина, викладеного суть порушеного питання. Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до органу прокуратури особисто чи через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
Звернення може бути подане як окремо особою (індивідуально), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш 10 днів від дня його надходження.

Не розглядається звернення у яких не викладено суті порушеного питання або не міститься даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, або зміст звернення позбавлений будь якого логічного завершення. Так звернення у термін не більш 5 днів повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями.

Крім того інформуємо, що може бути припинено провадження за зверненнями у випадках якщо: у повторному зверненні від особи до одного й того ж органу прокуратури відсутні нові дані або факти, які потребують додаткової перевірки, а всі викладені доводи раніш перевірені у повному обсязі та заявникові надано вичерпну відповідь керівником з повідомленням про припинення провадження і роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення;  у звернені є нецензурна лайка, вирази, що ображають честь і гідність інших осіб, а заявник раніше попереджався про те, що при надходженні подібних звернень провадження з ним може бути припинено.

Повідомлення про припинення провадження за скаргами заявнику надсилається один раз. На наступні звернення з питань, що раніше перевірялись відповіді не надаються.

У цей термін повертається звернення, які містять образу честь і гідність інших осіб, брутальні висновки, за відсутності підстав для іншого рішення.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: