БУДЬТЕ ЗДОРОВЫ

23 мая 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №20(999)

На прийомі у лікаря-ортопеда-травматолога

Ой, не можу розігнутись

Як з’ясовується, синдром городника — не вигадка. Незвичний діагноз — синдром городника. Кому і чим він загрожує?

О.Криворучко- Упродовж півроку людина мало рухалась, а тоді раптово пе­рейшла до інтенсивних робіт на городі. Через непідготовленість (варто робити бодай щоденну зарядку) починаються серйозні проблеми, – наголошує лікар ортопед-травматолог КЗ «Охтирська ЦРЛ» Олександр Криворучко. – Найчастіше за таких обставин удару зазнає поперек, притім загострюються такі хронічні хвороби, як остеохондроз, радикуліт. Основний симптом — біль у попереку. Це може бути локальний біль, навіть віддавати в ногу, притім буває важко розігнутися.

- Це єдина проблема, що чатує на городників?

- Ні, їх насправді багато. Через надмірне навантаження, зокре­ма, працю з городнім інвентарем, загострюються проблеми з колінними, ліктьовими та плечовими суглобами. Здебільшого поява тупого болю в ділянці суглобів говорить про загострення артриту. - Як можна собі допомогти?

- При проблемах із попереком допоможе протизапальна мазь. Компреси зазвичай не мають ефекту, бо проблема базується на глибині від шести-семи сантиметрів углиб від попереку (в худо­рлявих людей) до десяти (у повних), тож краще скористатися маззю. Дехто вважає, що треба прикладати холод, але йдеться про поперекову зону, тож так можна не те що не допомогти собі, а навіть наробити шкоди, адже ураження можуть зазнати нирки вони не терплять холоду).

Крім того, якщо схопило спину, варто повисіти на турніку кілька хвилин, зробіть кілька підходів. Чи ляжте на спину, тоді рукою притягніть до грудей одну ногу, побудьте в такому поло­женні й поверніться у вихідне. Потім притягніть другу ногу, опустіть, а тоді виконайте вправу обома ногами. Це допоможе зня­ти напругу в ділянці попереку.

А от суглоби потребують іншої тактики: у перші дні появи болю (йдеться про гостру фазу запального процесу) слід виключити навантаження на суглоби та скористатися протизапальними мазями. Мушу застерегти: якщо біль і відчуття дискомфорту не минають за кілька днів, зверніться до лікаря. Ну і, звісно ж, доки не відновиться ваш стан, про роботу на городі навіть не згадуйте.

І не забувайте, що популярна поза городника, донизу головою, становить загрозу найперше для гіпертоніків. Не слід у такому положенні стояти довго, час від часу розгинайтесь і виконуйте кілька фізичних вправ. Це допоможе спині впоратися з навантаженням і вбереже від підвищення артеріального тиску, що супроводжується болем голови, запамороченням, нудотою.

А головне – правильне лікування, яке зобов’язаний вам призначити ваш лікуючий лікар.

Лікар-ортопед-травматолог Олександр Криворучко веде прийом кожну п’ятницю і суботу. Адреса: пл. Жовтнева, 2. Попередній запис за тел .: 6-16-88

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: