Конституційна реформа. На принципах Європейської хартії

25 мая 2015 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №20(999)

Верховна РадаГолова Верховної Ради України Володимир Гройсман проінформував про створення трьох робочих груп, які мають напрацювати зміни до Конституції України і представити їх на засіданні Конституційної комісії.

Зокрема, зміни стосуватимуться пріоритетних напрямків реформування – децентралізації, удосконалення конституційних принципів правосуддя і конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини і громадянина.

Згідно з процедурою, Верховна Рада повинна розглянути відповідний законопроект, направити в Конституційний Суд і Венеціанську комісію для отримання заключення і попередньо узгодити ще раз до 15 липня цього року з тим, щоб у вересні прийняти остаточно.

Крім того, у парламенті триває робота над законопроектом про місцеві вибори і планом законодавчого забезпечення реформ. Зміни будуть базуватися на основних принципах Європейської хартії місцевого самоврядування – субсидіарності, повсюдності і фінансової здатності громадян. Необхідно буде визначити, зокрема, систему органів місцевого самоврядування, порядок їх формування і строк повноважень, їх матеріальну і фінансову основу, закріпити контроль держави за дотриманням законності рішень органів місцевого самоврядування. Також при цьому будуть удосконалені конституційні принципи адміністративно-територіального устрою.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: