Як нас “розводять” на гроші?

27 мая 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | 3 коммент. | №21(1000)

У редакцію газети «Роксолана-максі» неодноразово зверталися небайдужі читачі з приводу свавілля, яке коїться поблизу котедж-парку «Славна». Зокрема охтирчан турбує питання, чому порушується їх право на безперешкодний доступ до водних ресурсів. Саме цю проблему на сесії міської ради шостого скликання оприлюднив депутат Анатолій СПІЖЕВИЙ:

А.Спижевий- Працівники котедж-парку і ТОВ «Природа-сервіс» встановили шлагбаум на дорозі та стягують плату в розмірі 20 грн., при цьому чек видають довільної форми без зазначення обов’язкових реквізитів. Крім того, дану плату вимагають з тих, хто не бажає отримувати ніяких послуг від вищевказаних підприємств і лише намагається реалізувати своє законне право на вільний доступ до зони відпочинку. В усній бесіді представник ТОВ «Природа-сервіс» аргументував стягнення плати правом підприємства надавати рекреаційні послуги. Однак він ніяк не прокоментував неможливість нав’язування будь-яких послуг і те, що рекреаційна діяльність може вестися лише з дотриманням законодавства України.

Зокрема, право користуватися природними об’єктами закріплено у ст. 13 Конституції України, де чітко визначено, що «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об’єктами права власності Українського народу.

Питання, пов’язані з вільним доступом до водойм, регламентуються також Водним кодексом України, у ст. 47 якого зазначено, що «загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів». Також у зазначеній статті вказано, що обмеження загального водокористування можуть застосовуватись з метою охорони життя і здоров’я громадян, охорони навколишнього природного середовища та з інших передбачених законодавством підстав уповноваженими на це органами державної влади та місцевого самоврядування. Місцеві ради зобов’язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування.

Прошу Охтирську міжрайонну прокуратуру провести перевірку викладених фактів та припинити протиправні дії з обмеження доступу до водних ресурсів всіх бажаючих. Також прошу ОДПІ провести перевірку відповідності наданих чеків ТОВ «Природа-сервіс» встановленому зразку.

Від редакції: до даного запиту депутат доклав чек, номерну стрічку та відеофайл спілкування з працівниками котедж-парку «Славна» і ТОВ «Природа-сервіс».

Ми цілком підтримуємо даний депутатський запит. Маємо надію, що вищезазначені місцеві органи влади оперативно відреагують на звернення Анатолія Спіжевого і в найближчий час всі бажаючі матимуть змогу насолоджуватися відпочинком без обмеження їх законних прав.

 

 Комментарии (3)

 

 1. Охтирчанин пишет:

  Материал по доступу к реке Ворскла
  https://www.youtube.com/watch?v=FVx16IycubM

 2. Владимир Иванович пишет:

  А как насчёт тех, кто дачи настроил на берегах в Климентово да ещё и речку прихватил? Помните, как когда- то гоняли сумских журналистов, когда те на лодке заплыли в “частные” воды. Это никто не видит, даже громадська рада.

 3. Борис пишет:

  Поднята тема, которая волнует многих. И далеко не только “Славна”, а возможность отдыхать в Климентово тоже накрылась тазом. За какие подвиги берега реки сдаются в аренду властелинам на десятки лет? Достояние района и его жителей, а не нескольких семей. Здесь росли поколения. Ох уж и достали эти все “люстрированые”.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: