Цього разу приходили добровільно

28 мая 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №21(1000)

Щорічно міські голови зобов’язані звітувати перед громадою за свою роботу. Ігор АЛЄКСЄЄВ також підготував детальну доповідь про виконання своїх обов’язків.

IMG_5122

Враховуючи сумний досвід попередників, коли на звіт у примусовому порядку буквально зганялися працівники бюджетної сфери, цього разу ніякого примусу не було. Хто хотів, міг б прийти. Але в залі районного будинку культури тих, хто прийшов з власної цікавості, майже не було. В основному місця зайняли керівники підрозділів міської ради, яким із службового обов’язку треба було бути присутнім на звіті свого керівника, бо раптом виникне якесь вузькоспеціалізоване питання. На жаль, ні пересічних жителів міста, ні квартальних уповноважених, ні представників громадських організацій, яких у нас зареєстровано більше сотні, в залі не було. Може, в Охтирці все дуже добре, а може, люди вже нікому не вірять?

Ігор АЛЄКСЄЄВ доповідь не читав, говорив своїми словами. «Найменше чого хотів, – зачитувати показники, цифри, рапортувати про якісь досягнення, хвалити підлеглих», – пообіцяв з самого початку, проте слова не зовсім дотримався, бо про досягнення все-таки говорив. Якщо коротко, то мова йшла про наступне.

Найвища в області середня зарплата мера не радує, тому що це від працівників міської ради не залежить. Зрозуміло, що заробітки у нафтовій галузі піднімають цю планку. А от у бюджетників доходи нічим не відрізняються від середньо обласних, хоча Охтирка – це єдине місто в області, де ще зберегли компенсаційні виплати у повному обсязі. Поки що збереглася індексація зарплати, але з кожним місяцем це вдається все важче. Прийнятий збалансований річний бюджет, яким були дуже задоволені на початку, тепер не вселяє надії на безпроблемне забезпечення життєдіяльності міста до кінця року. Впливають різні стрибки курсу гривні, подорожчання енергоносіїв і пально-мастильних матеріалів.

За час керівництва Ігорем АЛЄКСЄЄВИМ не бралися позики в банках, а вдалося частково погасити заборгованість попередніх років. Місто не має заборгованості перед підрядниками за виконані роботи. Є проблеми з перевізниками, які знову порушують питання щодо підвищення цін на проїзд. Замовлена і виготовлена фахівцями оптимальна схема пасажирських перевезень по Охтирці, яка свідчить, що мережа маршрутів сильно перенасичена. Мер запвним, що нам не потрібна така кількість машин і маршрутів. Але поскільки ці рекомендації поступили вже після того, як були заключні договори з перевізниками, то до кінця терміну їх дії нічого не мінятиметься. А потім вже буде робитися згідно з рекомендаціями, що дасть можливість скоротити проміжки між рухом маршруток і зменшити вартість проїзду.

Щодо розвитку підприємництва, то міський голова визнав, тут все глухо. Єдине, що його радує, це відсутність будь-якого морального і адміністративного тиску на приватних підприємців. Для них встановлені найменші в області ставки оподаткування і знижений з 10 до 3 процентів відрахувань на розвиток інфраструктури при будівництві об’єктів комерційного призначення. Далі Ігор АЛЄКСЄЄВ зупинився на житлово-комунальному господарстві, проблемах медичної галузі, енергозбереженні і земельних відносинах.

Присутні задали міському голові сім питань. Лише одне з них варте уваги. Мова про перенесення стихійної торгівлі з провулка Харківського у перехід повз будинок офіцерів з виходом на пров.Ярославського. мер пообіцяв цей перехід благоустроїти, зробити мощення, водовідведення. Двір багатоповерхового будинку і гуртожитку буде відгороджений парканом. Для торгівлі встановлять режим роботи.

«Це звіт найнятих працівників перед своїми роботодавцями – громадою міста» – наголосив Ігор АЛЄКСЄЄВ.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: