Пенсійна реформа на старті

28 мая 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №21(1000)

Якщо депутати проголосують за проект закону про пенсійну реформу, в Україні з`явиться триступінчаста система пенсійних виплат. Пенсія складатиметься з трьох частин: солідарної, накопичувальної і недержавної.

Першу будуть нараховувати так, як і зараз.

Друга буде формуватися, виходячи з суми, що накопичилася на персональному пенсійному накопичувальному рахунку, куди щомісячно буде відраховуватися один процент від заробітної плати. З 2007 року обов’язкове відрахування складе 2 проценти, а потім кожного року збільшуватиметься на один відсоток і до 2022 року досягне 7 відсотків.

Третя буде добровільною – в залежності від того, чи захоче людина користуватися послугами недержавних пенсійних фондів. Кошти, накопичені на індивідуальних пенсійних рахунках, можна буде передавати у спадщину.

Передбачається, що питома вага солідарної пенсії буде залежати від заробітку і особистих відрахувань, але в цілому співвідношення буде приблизно таким: солідарна складова 55%, накопичувальна – 35%, недержавна – 10%.

Нова схема нарахувань стане обов’язковою для тих, кому ще не виповнилося 35 років. Тим, кому зараз від 35 до 55 років, протягом року після прийняття закону треба буди вирішити, чи бажають вони брати участь в новій пенсійній системі.

П.РозенкоКоментуючи пропозиції, міністр соціальної політики Павло РОЗЕНКО сказав: «Ніхто не задоволений нинішньою системою пенсійного забезпечення. Люди розуміють, що в умовах бюджетного дефіциту країна може запропонувати їм лише мізерну суму, якої не вистачає на прожиття. Завдяки реформі можна буде отримати більше. Причому солідарна пенсія не зникне. Ми використали досвід систем соціального забезпечення Словакії, Германії і Польщі, де подібні схеми успішно діють.

Ми розраховуємо мотивувати працююче населення країни «виходити з тіні» і показувати реальні заробітки. Кожна розумна людина зрозуміє, що коли розмір майбутніх соціальних виплат напряму залежить від розміру офіційної зарплати і пенсійних відрахувань, то приховувати свої доходи просто невигідно»

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: