Чи стане Охтирський повіт Сумського регіону?

2 июня 2015 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев | №21(1000)

АдмінреформаУ Верховній раді сьогодні діють три робочі групи – з питань децентралізації влади, правосуддя, а також прав, свобод і обов’язків людини. Вони вже напрацювали основні пропозиції до змін в Конституцію.

Зокрема, передбачається, щоб місцеве самоврядування діяло на трьох рівнях: перший – низовий, первинний рівень територіальних громад. Поки ще не вирішено, як вони будуть називатися – громада, як зараз, чи волость.

Три рівні місцевого самоврядування

На другому рівні пропонується ввести замість районів назви округ або повіт. А вищу ланку, нині обласний рівень, пропонується назвати регіоном.

В запропонованих змінах передбачається, що до складу громади буде входити одне чи кілька поселень з навколишніми територіями, до складу повіту – адміністративно-територіальнії одиниці з числа кількох громад. Порядок найменування і перейменування адміністративно-територіальних одиниць визначатиметься за окремим законом.

Нові повноваження нових рад

Метою реформи місцевого самоврядування є в першу чергу його здатність самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Якщо діючі сьогодні дрібні територіальні громади наділити додатковими ресурсами, переважна їх більшість буде витрачена на утримання управлінського апарату, а для реалізації серйозних проектів місцевого розвитку коштів не вистачатиме. Тому реформа і передбачає об’єднання (укрупнення) територіальних громад. Тому за рахунок платників податків буде утримуватися одна рада, один виконком, а не декілька, що збереже кошти для реальних справ.

Для забезпечення прийнятого парламентом Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» уряд затвердив Методику формування спроможних територіальних громад, а Асоціація міст України напрацювала Практичний посібник, які роз’яснюють етапи і строки добровільного об’єднання, а також надають інформацію про повноваження і ресурси нових формувань, перспективних планах формування територій, форми державної підтримки тощо.

Об’єднання громад повинне відбутися до чергових місцевих виборів, які відбудуться в жовтні 2015 р. Нові ради, обрані уже в об’єднаних громадах, отримають нові повноваження і суттєві ресурси – фінансові і майнові. Зокрема, мова йде про 60% податку на доходи фізичних осіб (зараз нуль) на власні повноваження, державні субвенції (медична та освітня галузі) і право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади. Крім того, об’єднанні громади переходять на прямі стосунки з Державними бюджетом (зараз прямі стосунки мають тільки області, райони, міста обласного значення).

В запропонованих змінах до Конституції передбачається, що органами місцевого самоуправління громади є повітові і обласні ради і відповідні виконавчі органи, які підконтрольні і підзвітні місцевим радам. При цьому посади голови ради і виконкому – несумісні. Також одна людина не може бути одночасно депутатом кількох рад.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: