Місто до потопу не готове

3 июня 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | 2 коммент. | №22(1001)

Такої зливи, яка трапилася минулої п’ятниці, не пам’ятають навіть сторожили. У багатоповерхових будинках крізь діряву покрівлю потоки води лились в квартири зверху, а знизу заливало підвали. Вулиці вмить перетворилися на канали. Особливо постраждали помешкання по вулицях Полтавській, ХХ Партз’їзду, провулках Малиновому і Прирічному, в районі військкомату і дитсадка «Берізка».

Військкомат

У військкоматі вода «переступила» через поріг і полилася всередину. Довелося терміново викликати пожежну машину і відкачувати, щоб не пошкодило електропроводку, техніку. Мешканцям прилеглих будинків пощастило менше. У них повністю під водою городи, стоїть вода і в багатьох будинках.

ВУЛ 50 РОКІВ СРСР БУДИНОК 15 ДВІР

Аналізуючи ситуацію, міський голова Ігор Алєксєєв сказав:

- Завдяки цьому потопу вилізло на поверхню стільки проблем, які накопичувалися роками. А тут раз і за один день місто показало всім слабкі місця. І виявилося, що Охтирка до подібних ситуацій не готова. Не спрацювали належним чином відділи міської ради. Вилізли давні проблеми дерибану землі, коли ділянки роздавали наліво і направо, а де відбувався і самозахват. Понаставляли гаражів на колекторах, на ливневих каналізаціях, на дренажних канавах. Ось, наприклад, військкомат і навколишню територію залило тому, що поряд збудовані 8 гаражів. Забудовники навезли землі, підняли рівень ґрунту набагато вище, ніж решта нерухомих об’єктів.

провулок Зарічний

По вулиці Полтавській, яку заливало постійно, в минулому році ми зробили водовідведення, нормальну ливневу каналізацію. І вона б спрацювала нормально, якби не негідник, який заткнув трубу поліетиленовим пакетом, набитим тряпіччям. І це тільки для того, щоб на його город не потекла вода. Ми обстежили стан ливневої каналізації вздовж домоволодінь з тильного боку і виявили, що кілька власників вивели свою будинкову каналізацію в цю систему і користуються нею вже кілька років.

ВУЛ. 50 РОКІВ СРСР БУДИНОК 15

Неприємно вразила поведінка деяких мешканців цієї вулиці. Так склалося, що залило тільки один бік вулиці. Відкачували воду там, де її було найбільше. Але треба було пожежний рукав прокласти через сусіднє домоволодіння навпроти. Ніхто не поспішив допомогти сусідам: біда мене обминула, а що у сусіда – то його проблема. Прикро, але це факт.

Щоб надалі уникати подібних ситуацій з ливневою системою, зберемо технічну нараду і напрацюємо заходи по усуненню підтоплень.

ДОВІДКА

За даними Іванівської дослідноселекційної станції станом на 28-29 травня випало 86 міліметрів дощу (86 тонн на 1 гектар землі). Всього за травень зафіксовано 113 міліметрів опадів при нормі 53 міліметри.

 

 Комментарии (2)

 

 1. та в решті решт! пишет:

  P.S. до попереднього коментаря….робили відкачування води і по вулиці 50 років СРСР та в перевулку Зарічний ( 2,3,4 фото до статті), і що ж виявилося…увага! трам-тарарам….ті, хто повинні слідкувати за системою ливневої каналізації міста, НЕ ЗНАЮТЬ ДЕ ПОДІЛИСЯ КІЛЬКА КОЛОДЯЗІВ, точніше – їхнє місцезнаходження. А й справді де ж вони є. Отакі у нас служби. Так мабуть, хтось вкрав ))). І чомусь не дивно, що нас такі заяви вже і не вражають. Звикли. Хоча, одна заява (не офіційна звичайно ж) особисто мене все ж таки вразила. Вона належить нашому міському голові Ігорю Алєксєєву: «На ваші колодязі ніхто не виділяв грошей. І взагалі, вони не за ким на цій території не закріпленні». Але мер пообіцяв людям, що буде зроблена ливнева каналізація. Що ж будемо сподіватися та чекати. Шкода людей, бо доведеться робити ремонт оселі. І хто їм що відшкодує? Нема в міському бюджетті грошей ні на що! Ось так! А ще ж так хочеться і парк гарненький, ЛЮДСЬКИЙ, і чисту річку, які нам обіцяли. Ех, напевно, ми багато всього хочемо…

 2. та в решті решт! пишет:

  “Вилізли давні проблеми дерибану землі, коли ділянки роздавали наліво і направо, а де відбувався і самозахват. Понаставляли гаражів на колекторах, на ливневих каналізаціях, на дренажних канавах. Ось, наприклад, військкомат і навколишню територію залило тому, що поряд збудовані 8 гаражів.”
  І хто ж вам, шановні панове-братство, не дає покарати порушників? Невже відмовите, що неможливо зараз встановити хто крайній і т.д. Тіж самі соплі нам по вухам розмазувати, як завже, знову?

  “Ми обстежили стан ливневої каналізації вздовж домоволодінь з тильного боку і виявили, що кілька власників вивели свою будинкову каналізацію в цю систему і користуються нею вже кілька років.”
  Та ну, невже? Кілька років? У вас підносом? Звичайно ж, всі покаранні. Ті, хто повинен слідкувати за станом всієї системи ливневої каналізації, особливо суворо. Кілька років, ха! Всього лише кілька. Цікаво, на що ж у нас в місті, в решті решт, виділяють кошти? Де ще нам очікувати та виглядати “дірку ” від роботи влади

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: