Готуємось до опалювального сезону.

4 июня 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №22(1001)

Ігор ВолошинУ цій статті викладач Охтирського коледжу СНАУ Ігор Волошин пропонує відносно доступні заходи з економії газу при опаленні житлових будинків.

Для орієнтування у виборі основних, обґрунтованих параметрів роботи опалювальних та вентиляційних систем житлових будинків звернемося до Державних будівельних норм України, ДБН В.2.2-15:2015 (Будинки і споруди. ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ).

З таблиці визначимо цифрові значення температури повітря житлових приміщень. Також можна зробити висновок, що зміна теплового режиму за рахунок впливу на санітарний повітрообмін неприпустима.

Які першочергові заходи для зменшення витрат газу на опалення можна вжити без проведення масштабних змін у будинку?

Таблица· Поставте за кожним радіатором опалення алюмінієву фольгу наклеену на відносно тонкий, від 2 мм теплоізолятор – фольгований теплоізоляційний матеріал. Бажана відстань від стіни до утеплювача, приблизно 2…5 мм.

· В темний час доби не закривайте шторами опалювальні батареї під вікнами, покладіть низ штори на підвіконник.

· Якщо у будинку використовується гравітаційна система опалення (подача -труба вгорі, зворотня труба – внизу), то має сенс встановити циркуляційний насос, який вирівняє температури верхньої та нижньої труб, адже нагріте повітря піднімається з низу в гору, що покращіть ККД опалювальної системи в цілому (додаткові місячні витрати на електроенергію ~ 10…15 грн).

· Підтримуйте опалювальний котел у належному технічному стані.

Один раз на рік (наприклад, перед опалювальним сезоном) обов’язково звільнить теплообмінник котла від сажі. Сажа – непоганий теплоізолятор, накопичується між металевим теплообмінником і гарячими продуктами горіння, суттєво знижує теплопередачу, та коефіцієнт корисної дії котла. Експериментально встановлено, що для котла «Вулкан -16» який експлуатується в м. Охтирка, при товщини шару сажі ~ 5…6 мм (що далеко не рідкість, по різним причинам) для підтримання температури води 40°С в системі опалення, витрати газу гарантовано зростають на » 20% за добу.

· Існує неконструктивна думка, що прикриваючи газовий кран на опуску до котла, можна в цілому зменшити витрати газу. Ні в якому разі не робіть цього. Кран на опуску повинен бути, або повністю відкритий, або повністю закритий. Для ефективного горіння певного об’єму природного газу, необхідний певний об’єм повітря – запам’ятайте цей факт. Якщо ви змінили подачу газу (тиск газу перед пальниками) в любу сторону, треба відповідно змінити і кількість повітря. Коли котел виготовлено на підприємстві, для нього вказують номінальний тиск газу, при якому ККД котла максимальний (наприклад, для «Вулкан -16» це, 1247 Паскаль »125 мм вод ст). На цей тиск природного газу на підприємстві відрегульована система подачі повітря в камеру згорання. При встановленні котла у конкретного споживача, спеціалісти газової служби в обов’язковому порядку уточнюють оптимальну подачу повітря, з урахуванням місцевих умов (тиску газу). Як правило, регулювання подачі повітря на пальники здійснюють спостерігаючи за кольором полум’я, якщо це можливо, добиваючись «максимально синього» кольору полум’я, або за допомогою спеціальних приладів.

Зменшення тиску газу шляхом прикриття крану на опуску має і інші негативні фактори, у вигляді нестабільної роботи механічної автоматики (яка для своїх потреб використовує енергію стиснутого газу). Автоматика може «непередбачувано» відключити котел від системи газопостачання, або перешкоджати проведенню пуску. Можна також додати можливу зупинку котла при сильному пориві вітру, та пам’ятаємо про швидке забруднення теплообмінника сажою в наслідок неоптимального спалення природного газу (неповне згорання газу).

· Перед початком опалювального сезону (та при появі незвичних сторонніх шумів у трубах системи опалення в процесі роботи) контролюйте, а при необхідності доливайте воду у розширювальний бачок системи опалення. Повітря у трубах суттево перешкоджає циркуляції води (теплоносія).

· Якщо у вашій оселі, можливо відсутній лічильник газу, негайно встановіть його.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: