Водій! Порушив ПДР – плати по-новому

4 июня 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №22(1001)

Андрій КОЛЄСНІЧЕНКОЯк саме відбувається сплата штрафів за порушення ПДР у м. Охтирка за допомогою банківських терміналів, розповідає командир взводу, капітан міліції Андрій КОЛЄСНІЧЕНКО:

- З 18 березня 2015 Відділення Державтоінспекції з обслуговування м. Охтирка, Охтирського району та автомобільно-технічної інспекції отримало на баланс три платіжні термінали. В цілому по Україні державний "Ощадбанк" безкоштовно видав у користування ДАІ більше 1000 штук.

Дані термінали можуть використовуватись як мобільно – в автомобілях працівників ДАІ , так і стаціонарно – на посту ДПС. Зручність даного способу сплати штрафів для водія полягає, насамперед, в тому, що він не витрачає час на відвідування банківської установи, якщо в нього наявна платіжна картка. Це ще один крок до викорінення корупції на дорозі та прогресивний засіб спілкування учасників дорожнього руху та інспекторів ДАІ.

Використання таких терміналів оплати аналогічно сплаті будь-яких товарів та послуг у супермаркеті. У результаті вже звичної для громадян операції з вашого рахунку гроші прямо потрапляють на потрібні рахунки казначейства. Турбуватися про безпеку зняття коштів не варто, тому що співробітник ДАІ зобов’язаний видати вам чек з POS-терміналу про списання коштів. Це безпечно, швидко, зручно. Але водіям необхідно пам’ятати, що після оплати штрафу оскарження протоколу вже не має сенсу.

Проте не кожен штраф може бути сплачено на місці, а лише за ті порушення ПДР, за які прийняття рішень про накладення штрафних санкцій входить до компетенції ДАІ. Водночас, слід зазначити, що сплата штрафу на місці порушення – це добровільна, особиста справа кожного учасника дорожнього руху.

Також стало відомо, що Верховна Рада України підтримала ініціативу МВС у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, було прийнято за основу законопроект №2562 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”. Згідно даного законопроекту адміністративну відповідальність за порушення ПДР, що зафіксовані в автоматичному режимі, нестимуть власники транспортних засобів, незалежно від того, хто вчинив правопорушення.

Зміни відбудуться і в порядку стягнення штрафів. Так, якщо правопорушник протягом 3-х днів сплатив 50% штрафу, постанова про стягнення вважається виконаною. Якщо ж штраф не буде оплачений протягом 30 днів, буде застосована пеня, яка становитиме подвійний розмір штрафу. Якщо штраф і пеня не будуть сплачені, правопорушника буде автоматично позбавлено права керувати транспортними засобами на 6 місяців. І це не звільнятиме від обов’язку оплатити штраф і пеню.

Новацією у законопроекті також є введення «штрафних балів». Кожному водію щороку нараховуватиметься по 150 балів. Пропонується при фіксації порушень ПДР в автоматичному режимі від загальної кількості балів громадянина, який скоїв правопорушення, вираховувати кількість балів, передбачених Особливою частиною КУпАП. Лише після вичерпання «бонусів», на правопорушника накладатиметься реальний штраф.

ШАНОВНІ ВОДІЇ! Щоб вам не доводилося випробувати на собі вищезгадані нововведення, радимо неухильно дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, оскільки нехтування ними може призвести не лише до матеріальних збитків, а й до трагічних наслідків на дорозі.

О. Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: