Готуються зміни в освітній галузі

5 июня 2015 | ВІДДІЛ ОСВІТИ | Нет комментариев | №22(1001)

Проект закону «Про освіту» повинен закласти основи для реформи в освіті на всіх рівнях, починаючи з дошкільної, і завершуючи освітою дорослих. В його основу закладений «універсальний принцип навчання протягом життя», – відзначила голова Комісії з питань науки і освіти Лілія Гривевич.

Лілія ГривевичЗгідно з концепцією законопроекту, школа повинна стати 12-річною. Повна середня освіта передбачатиме три рівні: початкова освіта (5 років), базова середня освіта (4 роки), профільна середня освіта (3 роки). При цьому початкову освіту можна буде отримувати і в родині.

Загальноосвітні заклади І і ІІ рівнів (початкова і основна школи) можуть функціонувати або в комплексі, або окремо. Старша школа (заклади середньої освіти ІІІ рівня) обов’язково буде відокремленою від початкової і основної.

Згідно з концепцією, навчальні заклади різних форм власності повинні отримати рівні права, а нова система освіти буде включати формальну, неформальну (позашкільну і післядипломну освіту, підвищення кваліфікації) і інформальне навчання (для дитини – в родині, для дорослого – на робочому місці, навчання через громадську діяльність, самоосвіта тощо). Отримана таким нестандартним чином кваліфікація може бути підтверджена в системі формальної освіти, яку надають традиційні дошкільні заклади, школи, професійні навчальні заклади і вузи.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: