Стали в позу? «Укрнафта» демонстративно не платить податків

10 июня 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | №23(1002)

ПодаткиЗараз ці гроші ідуть до державного бюджету, де акумулюються і повертаються у вигляді субвенцій на фінансування медицини, освіти, соціальної сфери. Не будемо з`ясовувати тонкощі ігор олігархів, які наразі не поділять потужне нафтогазовидобувне управління, але на місцях уже набридло чекати милостині нафтових магнатів, як подачки. З кожним роком через інтенсивну розробку нафтогазоносних надр погіршується екологічна ситуація. Це спричиняє ріст онкологічних захворювань, захворюваності дітей на ацетономічний синдром. Ростуть обсяги викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел, в колодязях громадського та індивідуального користування значно погіршилася якість води, через недоліки у здійсненні технологічного процесу поверхневі води стають непридатними для споживання. В деяких селах вода в колодязях зникла зовсім.

Створюються незадовільні умови для підприємств агропромислового комплексу, що не дають можливості використовувати землі за призначенням.

З початку року податкова заборгованість ПАТ «Укрнафта» ще більше зростає, не дивлячись на потуги обласної ради вплинути на ситуацію. Борг вже становить 5 млрд. 340 тис. грн. по Сумській області і 1 млрд. 100 млн. грн. по Охтирському району зокрема.

Важковаговим технологічним транспортом, яким користуються підрозділи НГВУ «Охтирканафтогаз», вщент зруйновані автомобільні дороги району.

Проте й досі не вирішене питання щодо визначення порядку надходжень до місцевих бюджетів компенсації за негативні наслідки виробничої діяльності видобувних та експлуатаційних підприємств при використанні надр для видобутку вуглеводів. Думкою з цього приводу ми поцікавилися у т.в.о. голови Охтирської райдержадміністрації Романа БУБЛИКА:

- Про необхідність внесення змін до Державного бюджету непокояться в тих районах, де ведеться видобуток нафти і газу. Ми знаємо, що керівництво деяких районів у сусідній Полтавщині вже направило відповідне звернення до своїх народних депутатів-мажоритарників. Готуємо і ми подібного листа до наших нардепів. Ми порушуємо клопотання щодо необхідності формування більш збалансованого порядку перерозподілу бюджетних коштів, зокрема внести зміни до ст.29 та 63 Бюджетного кодексу України, якими встановити 90% надходжень від рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до державного бюджету; 10% усіх надходжень зараховувати до місцевих бюджетів та розподіляти таким чином: 3% до обласного бюджету, 5% до районного бюджету і 2% до сільського, селищного, міського бюджету. Пропонуємо дані кошти зараховувати до спеціального фонду місцевих бюджетів для подальшого використання за цільовим призначенням: на розвиток соціальної сфери районів, в тому числі: поліпшення інфраструктури (ремонт доріг, покращення якості питної води та ін.), поліпшення стану природного середовища та ін. Крім цього вдасться зняти соціальну напругу серед населення, які проживають на території здійснення видобувної діяльності, тобто населення буде бачити децентралізацію влади в Україні, відчувати підтримку у розвитку та поліпшення інфраструктури громади.

Можливо, спільними зусиллями нам вдасться досягти мети – поповнення місцевих бюджетів для вирішення регіональних проблем.

 Комментарии (2)

 

  1. Алла пишет:

    Толик, згідно Конституції України Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

  2. ТОЛИК пишет:

    Сколько Коломойский задолжал бюджету пишет редакция, а почему не пишут сколько ему денег задолжал бюджет?

    Ему как оказывается, должны в 3 раза больше чем он должен.

    За газ государство с ним не рассчитывается….?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: